Lis 6, 1 měsícem zpět

Končící sezona přináší řadu úspěchů

napsal(a) Petr Horvát, přečteno: 147x

Máme stříbro z MČR a několik dalších umístění na bedně nejen z oblasťáku – čtěte:

Poslední říjnový víkend poznamenala větrná smršť, rušily se nedělní oblasťáky, a tak jsme na oblastní úrovni žádnou aktivitu nezaznamenali. MČR v TraiO se však konalo, a to v Malých Karpatech nedaleko Bratislavy jako součást Evropského poháru. V disciplíně PreO v sobotu vybojoval Šimon Mižúr stříbro! Závodil i v dalších disciplínách EP, které se již status MČR neměly. Více informací o této akci včetně odkazů na výsledky, mapy, fotky a web hledejte ve článku od Roumana.

V sobotu 28. října jsme se zúčastnili Českého závodu týmů na Suchém, kam jsme byli pořadatelským Prostějovem pozváni. Mužský tým běžel ve složení David Aleš, Tom Bubela a Petr Horvát, ženský tým tvořila Hanka Horvátová, Terka Greschnerová a vypůjčená Terka Janošíkova. Hoši doběhli čtvrtí, holky druhé. Ale spíše než o umístění tu šlo o zážitky. Byla to totiž premiéra tohoto typu závodu v Česku, snahou bylo zkopírovat tento formát od Švýcarů, kteří ho mají jako nedílnou součást konce sezony. Užili jsme si pěkný les, parádní atmosféru i vymýšlení strategie za pochodu. Bylo to super, pořadatelé mají v plánu akci uspořádat i příští rok, tak by bylo fajn vyslat obdobně početnou výpravu jako na oblasťáky, stojí to za to! O co že vlastně šlo? Před týmem stála jedna klasická orienťácká trať, která musí skončit v čipu jako při každém normálním závodě. Jen na to člověk není sám, ale běží se ve trojici, přičemž mapu má každý. A ten, kdo zrovna nemá čip, může dělat cokoliv (odpočívat, probíhat si dopředu kontroly, povzbuzovat, dohledávat spoluhráčům kontroly, …) s tím, že trojice musí být fyzicky spolu jen na startu, v cíli a na několika určených kontrolách (lze poznat z popisů). Více o této akci najdete ve článku na o-news.cz nebo webu závodu.

Ve čtvrtek proběhlo Mistrovství Brna v nočním orientačním parkovém běhu, což je závod s volným pořadím kontrol a hromadným startem, při kterém je zakázáno používat vlastní zdroje světla i navigační pomůcky včetně busoly. Na této netradiční akci, která se tradičně v listopadu v Brně běhává, jsme nechyběli. Jak se nám dařilo hledejte ve výsledcích na webu závodu.

V sobotu 4. listopadu se běžel Poslední kufr, 9. podzimní hanácký žebříček, závod na krátké trati. Fór byl v tom, že poslední vlastně vůbec nebyl. Příští týden se ještě poběží 8. HŽP, který byl minulý víkend kvůli silnému větru zrušen. Bude se však počítat už jen do podzimního žebříčku, všechny ostatní oblastní soutěže byly tímto závodem uzavřeny a vyhlášeny. Centrum závodu bylo v Krčmani a běželo se ve stejném lese jako loni na Posledním kufru (byly tam zase nějaké ty jámy a tak). Řada závodníků opět běžela v maskách. Nám se celkem dařilo, v D10C doběhla Kája Bartášková pátá, v D12C Maruška Navrátilová obsadila třetí místo, pěkně zaběhla i 8. Zdeňka Pazderníková (D12C) či 10. Eva Vorlová (D14C). Třetí v D16C doběhla Daniela Šneiderová, Terka Greschnerová skončila v ženách čtvrtá. Z veteránek (D35C) běžela nejlépe 17. Blanka Doubravová. Z kluků byli v jednotlivých kategoriích nejlepší 9. Pavel Navrátil (H10C), 11. David Kobylka (H12C), 8. Martin Štoudek (H14C), 2. Petr Horvát (H21C), 7. Luboš Greschner (H35C) a 16. Karel Macek (H45C). Výsledky najdete na webu závodu.

Superžebříček Hanácké oblasti již tedy zná své vítěze. Započítávalo se osm nejlepších závodů z celkových 17 dosud uskutečněných. V D12C obsadila třetí místo Maruška Navrátilová! Bedna těsně unikla 4. Káje Bartáškové v D10C i 4. Pavlovi Navrátilovi v H10C či 4. Filipovi Ostřanskému v H21C. Bedně se přiblížil i stále se zlepšující 5. Luboš Greschner v H35C. Na výsledky ostatních mrkněte tu.

Krátkou trať měli na programu v sobotu i Východočeši, běželo se v Hradci Králové a zúčastnili se Strachotovi. Výsledky najdete na webu závodu.

O prvním listopadovém víkendu se běželo MČR v horském OB v kopcích mezi Zlínem a Vsetínem – v sobotu bylo volné pořadí kontrol, v neděli se pak běžel handicap na normální trati. Z našich se zúčastnil Tom Bubela a Peťa Koporová, společně si v kategorii DH doběhli celkovým časem 8:47:55 pro 11. místo. V kategorii HH ještě běžel Michal Šrubař (s Janem Zátkou) – skončili na 16. místě. Výsledky najdete na webu závodu.

Share "Končící sezona přináší řadu úspěchů" via

Více v rubrice Závody
Pro 12, 4 dny zpět

V neděli pořádáme v Brně Vánoční Magnus cup

V neděli 17. prosince uspořádáme Vánoční Magnus cup v Brně Černovicích. Poběží se krátká trať v městské zástavbě. Pro hlavní kategorie je připraven hromadný start. Více informací najdete na webu závodu, kde se na akci může…

Více..   Komentář jsou zakázány
Lis 24, 3 týdny zpět

Ranking uzavřen – 6. Minář a 20. Horvát

Poslední letošní rankingový závod zná své vítěze, jsou tedy již k dispozici i letošní výsledky této soutěže o licence. Letos se upravil počet počítaných závodů z 10 na 8. V mužích se na 6. místo propracoval Marek Minář a z …

Více..   Komentář jsou zakázány
Lis 24, 3 týdny zpět

Sezona LOB 2018

Už je naplánována nadcházející sezona lyžařského OB – kdo plánuje jet na nějaké závody a zpestřit si tak zimní přípravu, bylo by dobré, aby se zaregistroval do 30. listopadu přes ORIS, respektive o to požádal oprávněnou o…

Více..   Komentář jsou zakázány
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com