Dub 6, 4 roky zpět

Magnusí Velikonoce

napsal(a) Petr Horvát, přečteno: 1586x

11130132_10202636253027582_8080555741351838111_nNa letošní velikonoční soustředění jsme zamířili na Vysočinu. Bydleli jsme v ubytovně Toulovec v Proseči. Soustředění se nás jako obvykle zúčastnilo mnoho a to od mladých nadějných žáků až po zkušené veterány. Na soustředění, jak se již stává tradicí, sněžilo. Nicméně sněhové přeháňky střídalo sluníčko, a tak přece jen počasí nekazilo pohodovou atmosféru soustředění. Stejně jako před dvěma roky byla v lese sněhová pokrývka, což kladlo další nároky na již tak těžký pohyb v tomto nádherném terénu.

DSCN5327Ve čtvrtek hodně sněžilo, odpoledne se běžela krátká trať v rovinatější části lesa s hustníky. Po večeři jsme se za svitu měsíce vydali v deseticentimetrové vrstvě prašanu posbírat kontroly.

Vel1V pátek jsme v podobném terénu potrénovali starty na okruzích. Odpoledne jsme okusili skalnatý terén Toulovcových maštalí, kde nás čekaly zajímavé volby postupů. Zde kupodivu sníh už téměř nebyl, ale mnoho údolí a údolíček ve spojení s těžkou vysočinskou podložkou přece všechny hodně fyzicky potrápilo. Večer po rozborech voleb následovalo společné protahování.

Vel2V sobotu jsme pak v tomto terénu trénovali sílu, orientaci pod tlakem a při vysoké tepové frekvenci na kopcích. Odpoledne jsme měli společný trénink v terénu krátké trati s klubem TJ Tesla Brno. Ti připravili trénink na držení směru, švýcarskou hru, přičemž naši žáci samozřejmě běželi na klasické mapě. Večer jsme si vyslechli přednášku o stravování.

V neděli dopoledne jsme běželi prestižní sprintové štafety v Chrudimi. Nejlepší (vítězná štafeta je na prostřední fotce) byli oceněni velikonočními zajíčky. Odpoledne jsme se vydali do Svratky na vrstevnicovku. Zde nás čekalo překvapení. Les byl ve vyšší nadmořské výšce, a tak bylo místy i po kolena mokrého sněhu. Trénink tak dal všem hodně zabrat. Ti méně zkušení měli klasickou mapu nebo mapy obě, aby se v případě nouze mohli na klasické mapě najít. Večer jsme samozřejmě opět rozebrali postupy a zhlédli tracking ze štafet na 3drerunu.

DSCN5352DSCN5378DSCN5363

Jak to na ubytovně vypadalo na velikonoční pondělí ráno asi netřeba komentovat. Dopoledne byla na programu poslední fáze soustředění, která ze všech vyždímala poslední zbytky sil. DSCN5345Na Toulovcových maštalích jsme potrénovali štafetové situace na tréninku velikonoční zajíc.

Soustředění bylo náročné, ale velmi kvalitní. Všem přineslo mnoho zkušeností, obzvláště pak našim mladým nadějím. Nálada byla skvělá a výkony byly podávány s maximálním nasazením. Detailní program, mapy a výsledky naleznete v příslušné rubrice, fotky jsou v klubové fotogalerii. Další plánovaná akce je 8.-10. května krátké a intenzivní soustředění na Nesměři.

Share "Magnusí Velikonoce" via

Více v rubrice Akce
Čvn 21, 2 měsíci zpět

Krátká u Opavy

Poslední (devátý) závod Hanáckého žebříčku jaro pro nás uspořádal oddíl OB Opava v údolí nedaleko obce Mokré Lazce. Na programu byl dopoledne závod na krátké trati, odpoledne pak následoval závod štafet, kde jsme již bohu…

Více..   Komentář jsou zakázány
Dub 9, 4 měsíci zpět

Závody v Háji

V sobotu 6. 4. 2019 se několik statečných z našeho oddílu vypravilo až k Ostravě na Ostrou Hůrku u Háje ve Slezsku. První závod žebříčku B byl pravým opakem toho, co jsme zažili minulý týden. Počasí si řeklo, že nám to tentokr…

Více..   Komentář jsou zakázány
Dub 3, 5 měsíci zpět

První kufr

Letošní sezónu náš oddíl zahájil, jako již tradičně, na prvním jarním kufru, který se uskutečnil v sobotu 30. 3. 2019 ve Lhotě pod Kosířem a byl 1. závodem oblastního žebříčku. Sluníčko a 15 °C přispělo k tomu, že jsme se…

Více..   Komentář jsou zakázány
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com