Zář 25, 9 měsíci zpět

MČR klasika: 8. Marek Minář

napsal(a) Petr Horvát, přečteno: 465x

O víkendu 23.-24. září jsme se vypravili do jednoho z nejsevernějších českých terénů, jizerskohorského kamenitého svahu nad Raspenavou, bojovat o pěkná umístění na Mistrovství ČR na klasické trati a Veteraniádě ČR na klasické trati. Jako obvykle se před nedělním hlavním závodem běžela v sobotu kvalifikace. Oba dny se jednalo o skvělé závody. Stavba tratí vyžadovala po závodnících nekompromisní udržení koncentrace po celou dobu závodu – jednak dohledávky většinou nebyly zadarmo, navíc nepečlivá realizace postupu v často nepřehledném terénu (která často končila úplnou ztrátou kontaktu s mapou) znamenala nepříjemné časové ztráty. A nuda nebyla ani na cestě (kterých tam však bylo poskromnu), protože odhalit smysluplné varianty následujících postupů a vybrat z nich tu nejlepší bylo dost obtížné a selhání v této oblasti se trestalo asi i více než chyby v dohledávkách a realizaci. K tomu si přičtěme ten nádherný horský terén s ne až tak náročnou podložkou, jak by se dalo čekat, s ne až tak strmými kopci, jak by se dalo čekat, a s bažinami hlubšími, než by se dalo čekat. Máme tu klasiku jak z učebnice, na které vyhráli opravdu ti nejlepší. Počasí vyšlo na běh ideální (kolem 10 °C, přeháňky), což už se nedá říci o orientaci (šero v lese, zamlžené brýle) či podmínkách pro diváky.

Nejvíce se nám, jak už se stává zvykem, dařilo v mužích. Marek Minář z druhého místa s přehledem postoupil a ve finále si vyrovnaným výkonem bez větších chyb doběhl pro 8. místo! Petr Horvát taktéž z kvalifikace postoupil, i když to po tříminutové chybě v úvodu měl dost na hraně. Ve finále si doběhl pro 16. místo. Do finále postoupil i Roman Zbranek, asi kilák před cílem však v seběhu špatně došlápl, křuplo mu v kotníku a závod tak pro něj skončil (měl to rozběhlé na 17. místo). Martin Šmelík se s 6 vteřinovou rezervou dostal do B, kde doběhl na 16. místě (= 44. na MČR). Rasťo Oľhava se s 14 vteřinovou rezervou dostal do C, které si však moc neužil – rozbil si koleno a odstoupil. Pro zranění odstoupil v neděli i v D Víťa Khýn.

V ženách zaběhla nejlépe Klára Vozdová, vyrovnaným výkonem v B finále obsadila 10. místo, v celkovém pořadí to je solidní 34. příčka. Lenka Křečková doběhla v C 27. (= 75. na MČR), Lucka Staňková se v kvalifikaci i ve finále vychybovala a v C skončila 31. (= 79. na MČR).

V juniorech jsme měli tři zástupce. Do A z posledního postupového místa prošel Dušan Sláma. V podobném duchu zaběhl i v neděli, když po několika chybách obsadil 16. místo. Partu těsně postupujících netrhala ani Hanka Horvátová, když prošla do A finále s rezervou 7 vteřin. A tam vysekla jednu větší chybu, takže přidala do sbírky další 16. místo. Jana Vývodová dost chybovala a skončila v B šestá (= 24. na MČR).

V dorostu běžela jen Terka Greschnerová, v C skončila na 11. místě (= 44. na MČR).

Veteránům se tentokrát vůbec nedařilo, všichni se propadli do B finále. Skončili následovně: 18. Lenka Hrobařová (D35), 29. Hanka Šmelíková (D45), 17. Beáta Vávrová (D60), 23. Tomáš Bubela (H35), 30. Martin Vančura (H35), 36. Petr Kolek (H40). Jana Davi v neděli B finále vyhrála, v sobotu však neorazila sběrku a v celkovém pořadí tak bohužel nefiguruje.

Odkazy: web závodu, GPS H21A (Mára, Petr, Rouman) a D21A, výsledky so a ne, fotky jsou od Buboše.

Share "MČR klasika: 8. Marek Minář" via

Více v rubrice Závody
Čvn 17, 7 dny zpět

MHO klasika: klopýtání po mýtinách

V půlce června ukončilo jarní sérii hanáckých oblastních závodů Mistrovství oblasti na klasické trati, kvůli kterému bylo třeba dojet na Férovku na Rejvíz. Pořadatelé ze Zlatých hor uspořádali tento závod v těžkém horském t…

Více..   Komentář jsou zakázány
Čvn 12, 2 týdny zpět

Uspořádali jsme ČP: 4. Horvát a 5. Minář!

Druhý červnový víkend patřil vyšším žebříčkovým soutěžím. S jednou ze tří béčkových akcí byla spojena i celostátní soutěž – žebříček A a Český pohár – jejíž uspořádání dostal na starost náš klub. J…

Více..   Komentář jsou zakázány
Čvn 3, 3 týdny zpět

Oblastní sobota

První červnová sobota patřila bojům v oblastech. Nejvíce se nás tradičně sešlo na žebříčku hanáckém, který pořádal Plumlov v Křemenci (nedaleko Konice). Dopoledne se běžela krátká trať, odpoledne byly na programu štafety. Na…

Více..   Komentář jsou zakázány
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com