Říj 18, 2 měsíci zpět

Minulý týden patřil dětem

napsal(a) Petr Horvát, přečteno: 169x

V úterý 10. října se v Šumperku za uplakaného počasí běželo podzimní kolo okresního kola Přeboru škol v OB. Jednalo se o sprint, který stavěl nedávný vítěz závodu světového poháru v této disciplíně, Vojta Král. Vítězství si domů dovezla Kája Bartášková v D5, když porazila druhou Katku Štoudkovou. V D7 o více než minutu zvítězila Maruška Navrátilová. V D9 výtečně zaběhla Daniela Šneiderová, když druhé Evě Vorlové naložila skoro dvě a půl minuty. Třetí doběhla Simona Blažková. V DS byla třetí Terka Pazourová. A ani kluci si neodpustili medailové žně. V H5 vyhrál Pavel Navrátil před třetím Vojtou Mackem. Tom Bartášek skončil druhý v H7 a Martin Štoudek zvítězil v H9. Takovéto úspěchy se promítly i do soutěže škol, po podzimní části je ZŠ Boženy Němcové Zábřeh na prvním místě v D5+H5 a na druhém místě v kategorii 2. stupňů, kde vede Gymnázium Zábřeh. Tete pak přispěla k vedení Gymnázia Šumperk ve středních školách.

Odkazy: výsledky jednotlivců, bodování škol po podzimním kole, web závodů, fotky (fotky v článku jsou od Jardy).

V sobotu 14. října jsme uspořádali dva oblastní závody pro oblast Hanáckou i Valašskou. Počasí vyšlo, vše proběhlo hladce a od závodníků přicházely pozitivní ohlasy, za což jsme moc rádi. Dopoledne se běžela krátká trať na Helfštýně. Vše se točilo okolo rýh a nikoliv kolem hradu, což zvedlo náladu nejednomu hanáckému veteránovi. Odpoledne jsme se přesunuli do Valašského Meziříčí, kde jsme připravili sprint. Nechyběla tam městská pasáž v centru ani ťukačka mezi paneláky. Krátkou běželo 476 závodníků, sprint pak 310. Naši členové vesměs pořádali, jak však název článku napovídá, alespoň děti se na tratě vydaly téměř v plné síle. V D12C doběhla sedmá Maruška Navrátilová, v D14C byla pátá Eva Vorlová, v D18C byla bramborová Terka Greschnerová. Lucka Staňková skončila v ženách desátá stejně jako Pavel Navrátil v H10C. Radim Grebík skončil v H16C šestý. Na odpoledním sprintu si Maruška polepšila, když doběhla čtvrtá (dopadla nejlépe z naší oblasti). Eva si pohoršila na 7. místo. Zlepšila se i Terka, když vyhrála, a Lucka, když skončila sedmá. Pavel si taky 7. místem přilepšil. V H10C však běžel ještě lépe Vojta Macek, který skončil pátý! Luboš Greschner byl 8. v H35C.

Odkazy: výsledky krátká, výsledky sprint, web závodů, mapy DH21C, fotky – Buboš, Petr, vyhlášení krátká, vyhlášení sprint.

V neděli se pak Lenka Hrobařová a Martin Vančura zúčastnili závodu Ještědské oblasti v Nové Vsi nad Nisou, běžela se krátká trať.

Odkazy: výsledky, web závodů, fotky.

Vše už se sice chýlí ke konci, avšak ještě je toho před námi dost – v řadě blížících se oblasťáků se tyčí ten sobotní v Rudě nad Moravou, který pořádáme a po kterém následuje valná hromada klubu společně se zakončením.

Share "Minulý týden patřil dětem" via

Více v rubrice Závody
Pro 12, 4 dny zpět

V neděli pořádáme v Brně Vánoční Magnus cup

V neděli 17. prosince uspořádáme Vánoční Magnus cup v Brně Černovicích. Poběží se krátká trať v městské zástavbě. Pro hlavní kategorie je připraven hromadný start. Více informací najdete na webu závodu, kde se na akci může…

Více..   Komentář jsou zakázány
Lis 24, 3 týdny zpět

Ranking uzavřen – 6. Minář a 20. Horvát

Poslední letošní rankingový závod zná své vítěze, jsou tedy již k dispozici i letošní výsledky této soutěže o licence. Letos se upravil počet počítaných závodů z 10 na 8. V mužích se na 6. místo propracoval Marek Minář a z …

Více..   Komentář jsou zakázány
Lis 24, 3 týdny zpět

Sezona LOB 2018

Už je naplánována nadcházející sezona lyžařského OB – kdo plánuje jet na nějaké závody a zpestřit si tak zimní přípravu, bylo by dobré, aby se zaregistroval do 30. listopadu přes ORIS, respektive o to požádal oprávněnou o…

Více..   Komentář jsou zakázány
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com