Zář 18, 1 rokem zpět

Muži 3. a 4. na ČP štafet!!!

napsal(a) Petr Horvát, přečteno: 545x

O víkendu 15.-16. září se konala tradiční štafetová trojkombinace východně od Jičína. My jsme zde samozřejmě nechyběli, našim mužům se navíc podařilo udělat i slušné výsledky.

Vše začalo v Miletíně, kde se běžel ČP štafet. Závod to byl rychlejší, než očekával stavitel, terén byl z většiny poměrně rovinatý a na mnoha místech porostlý borůvčím. Orientaci a běh ztěžovaly kratší strmější svahy s kamennými srázky. Důležité bylo neztrácet kontakt s mapou ani soupeři, poněvadž dohánět ztráty bylo poměrně obtížné. Dosti se tak trestaly drobné chybky v dohledávkách – hodně kontrol bylo v rýhách či prohlubních … A jak se nám vedlo? Skvěle! Mužské A rozbíhal Rouman, který potvrdil svou výbornou podzimní formu a předával v čele balíku na druhém místě. I Petr je teď na tom celkem dobře, což byl i on schopen dokázat, když předával s minimálním náskokem na třetím místě. Mára pak na posledním úseku rovněž dobře odvedl svou práci a udržel umístění na bedně. Štafeta ve složení Roman Zbranek – Petr Horvát – Marek Minář se tak díky stabilním výkonům bez větších chyb mohla radovat ze skvělého 3. místa! Na vítězné LPU chybělo 1:28, na druhé PHK jen 5 vteřin. B štafeta si doběhla ve složení Martin Šmelík – Víťa Khýn – Rasťo Oľhava na 32. místě pro 4 body do ČP. Podobně dopadly holky, když A ve složení Petra Koporová – Lenka Křečková – Lucka Staňková doběhlo jen vteřinu před stahujícím B (Jana Vývodová – Hana Horvátová – Eliška Kopecká) – obsadily 32. a 33. místo. Výsledky jsou zde, na webu akce jsou odkazy na fotky a mapy DH21.

Odpoledne se běžel v Lázních Bělohrad sprint, který se počítal do ČP, ŽA i světového rankingu. Běželo se na rovině, kde byl podkladem místy asfalt a místy tráva, která však byla hlavně vlivem deště provázejícího závod dost podmáčená a měnila se tak během závodu postupně v bláto. Nejen z bezpečnostních důvodů se tak hodil na obuvi alespoň nějaký vzorek. Úspěšná štafeta z dopoledne běžela elitu. Mára běžel vyrovnaně s Petrem, když se jejich průběžné mezičasy nikde nelišily o více než 5 vteřin. Ani jeden z nich kromě jiných zaváhání bohužel hlavně nezvládl delší postup na devítku, když oba zaběhli do slepého dvorku školy. Tento postup se naopak povedl Roumanovi, který běžel závod více na jistotu. Na posledních 8 kontrolách se „přidal“ ke klukům, když měli všichni průběžné mezičasy v max. 4 vteřinách. V cíli se seřadili po 2 vteřinách na 14.-16. místě: Petr Horvát – Roman Zbranek – Marek Minář. Martin Šmelík doběhl v H21A na 11. místě, v D21A skončily naše ženy velmi vyrovnaně – 39. Petra Koporová, 40. Lenka Křečková a 43. Eliška Kopecká. Z mladých zachraňovaly účast holky v D20A, lépe zaběhla 18. Hanka Horvátová. Výsledky jsou zde, na webu akce jsou odkazy na fotky a tracking DH21E (GPS měl Rouman, Petr i Mára). Analýzu sprintu od Roumana najdete na o-news.cz.

V neděli víkend zakončily štafety (ČP) ve Vojicích. Bylo to oproti sobotě trochu o něčem jiném. Jednotlivé farsty byly hodně odlišné, závodníci se křížili občas pod zvláštními úhly. Úvod tratí se běžel ve svahu, kde bylo třeba se nešetřit, nebát se hustníků a trochu si hlídat výšku. Poté se sbíhalo mírným svahem k lomu, což bylo jediné místo s obtížnějšími dohledávkami, které si vyžadovalo zpomalení. Zbytek tratí byl natočen v tom zmíněném mírném svahu. Náš tým utrpěl oproti sobotě četné újmy, problémem byly kotníky (Lucka, Mára) či dozvuky nějakých viróz (Rasťo, Lucka), a tak B štafety startovaly jako neúplné (Víťa; Petra + Jana). Mužskou štafetu na aktuální formu skvěle rozběhl Šmelo, když předával v balíku se ztrátou necelých 4 minut. Rouman třetím časem na úseku (+ 35 s) vytáhl štafetu na 7. místo v kontaktu s 6. ZBM. Těm pak Petr na trati utekl, předběhl taky LCE a CHC, které neustály onu (z)lomovou pasáž, a finišoval štafetu Martin Šmelík – Roman Zbranek – Petr Horvát na skvělém 4. místě necelé 4 minuty po finiši o 1.-3. místo. Ženy si o něco přilepšily, když v sestavě Lenka Křečková – Hana Horvátová – Eliška Kopecká doběhly na 29. místě. Výsledky jsou tu, na webu akce jsou odkazy na fotky a tracking mužů (GPS měly všechny tři úseky naší štafety).

Do finále se pomalu dostávají i dlouhodobé týmové soutěže. V České lize klubů nám patří po 8 závodech z 10 průběžné 10. místo těsně za 9. Kamenicí (loni i předloni jsme byli 9.). Dorost je 27. V Českém poháru štafet držíme v mužích před posledním závodem – MČR – které se vždy započítává, skvělé 5. místo (loni i předloni jsme byli 6.)! Postup na MČR si zajistilo i 37. B stejně jako ženy, které jsou na 21. místě. Ženské B je až 36., což znamená, že o místo (o bod) bohužel na MČR nepostoupilo. Postoupit se nepodařilo ani 36. dorostenkám.

Share "Muži 3. a 4. na ČP štafet!!!" via

Více v rubrice Závody
Lis 11, 1 měsícem zpět

Maruška Navrátilová vyhrála Hanácký žebříček podzim! Mára Minář 4. v rankingu!

Do Hanáckého žebříčku podzim se počítalo 5 nejlepších výkonů z 8 závodů. Marušce Navrátilové se podařilo v D14C zvítězit a získat licenci B! Pozici znamenající licenci B obsadila i 8. Zdeňka Pazderníková v D12C či 4. Pavel …

Více..   Komentář jsou zakázány
Lis 11, 1 měsícem zpět

Poslední kufr zakončil sezonu

V sobotu 10. října se v Náměšti na Hané běžel poslední závod Hanáckého podzimního žebříčku (krátká trať), který byl zároveň posledním letošním rankingovým závodem v orientačním běhu. Na startu se tak sešla vyšší kon…

Více..   Komentář jsou zakázány
Lis 5, 1 měsícem zpět

Ve Strupšíně se mnoho událo

Sobota 3. listopadu byla pro náš klub významným dnem. Na programu bylo pořádání, závodění, zakončení sezony i volební Valná hromada. Vše se konalo ve Strupšíně, nedaleko Zábřeha. Uspořádali jsme 7. závod Hanáckého podzimníh…

Více..   Komentář jsou zakázány
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com