Říj 7, 1 rokem zpět

Muži 7. na MČR štafet!

napsal(a) Petr Horvát, přečteno: 1432x

V sobotu 7. října se v Moravském Karlově běželo Mistrovství České republiky štafet, což byl i poslední osmý závod počítaný do Českého poháru štafet v OB. Běželo se za studeného aprílového počasí v téměř horském terénu. Podložka tedy byla trochu náročnější a pod nohama bylo plno klacků, ale i tak se dalo běžet celkem rychle. Kopců bylo na tratích přiměřeně, a tak to pěkně odsýpalo. Mapově se nejednalo o nijak extra těžký závod, kdo udržoval kontakt s mapou, neměl problém. Při polevení koncentrace nebo při slepém visení balíku, který měl jinou farstu, se však čas ztrácel, a to se dělo celkem často. V lese toho moc zajímavého nebylo, vše se točilo okolo směru, výšky, porostů, cest a průseků a sem tam i nějakého toho potoku.

Štafeta mužů nezačala nejlépe, když Martin Šmelík předával 3,5 min za béčkem. Na druhém úseku pěkně běžel Petr Horvát, když předběhl 21 štafet a Marku Minářovi předával na 10.-11. místě. Mára pak štafetě doběhl pro pěkné 7. místo! I když byla očekávání možná ještě o něco výše, po zranění Roumanova kotníku na klasice nemůžeme být s vyrovnáním nejlepšího výsledku H21 na MČR v historii klubu nespokojeni. Navíc se klukům podařilo udržet luxusní 5. místo v ČP! Béčko naopak začalo hodně pěkně, Dušan Sláma předával na 12. místě Víťovi Khýnovi, který ztratil jen 3 místa. Na třetí úsek byla povolána spící buňka, Tomáš Sedláček ztratil jen 8 míst a doběhl o místo hůře než doběhlo béčko loni – na 23. pozici, což je taktéž celkem solidní výsledek. Štafetu žen rozbíhala Petra Koporová, předávala na 28. místě i přes to, že si na předsběrce zranila kotník (asi nějaká nová móda). Druhá Hanka Horvátová o místo štafetě polepšila. Finiše se zhostila Klára Vozdová, tratí prolétla v devátém čase na úseku a štafetu posunula na krásné 21. místo (za poslední 3 roky nejlepší výsledek), a to i přes to, že přijela ze Šumperka na kole.

Veteránská štafeta v H105 nezačala úplně ideálně, když po prvním úseku ztrácela 70 minut. Štafeta ve složení Greschner-Navrátil-Bartášek tak skončila až na 28. místě. S rozbíháním měla potíže i štafeta H135, která ve složení Kolek-Strachota-Bubela doběhla na 23. místě. Veteránky v D135 doběhly ve složení Doubravová-Strachotová-Navrátilová na 25. místě. Veteránky v D165 skončily šesté ve složení Šmelíková-Vávrová-Davi.

Naši žáci běželi ve štafetách Hanácké oblasti. Martin Štoudek běžel 2. úsek v B v H14, 15. časem na úseku přispěl k 22. místu štafety. Maruška Navrátilová běžela 3. úsek v D v DH12, 31. časem na úseku finišovala pro 29. místo.

A MIXy? Nic moc, áčko v sestavě Hrobař-Kašpar-Ostřanský doběhlo až páté. Béčko byla štafeta žen, které o bod nevyšel strat v hlavní kategorii. V sestavě Kopecká-Křečková-Vývodová si doběhly pro 14. místo.

Výsledky najdete zde, web závodu zde, fotky od O-news.cz (Dan Wolf) zde.

Share "Muži 7. na MČR štafet!" via

Více v rubrice Závody
Lis 11, 1 měsícem zpět

Maruška Navrátilová vyhrála Hanácký žebříček podzim! Mára Minář 4. v rankingu!

Do Hanáckého žebříčku podzim se počítalo 5 nejlepších výkonů z 8 závodů. Marušce Navrátilové se podařilo v D14C zvítězit a získat licenci B! Pozici znamenající licenci B obsadila i 8. Zdeňka Pazderníková v D12C či 4. Pavel …

Více..   Komentář jsou zakázány
Lis 11, 1 měsícem zpět

Poslední kufr zakončil sezonu

V sobotu 10. října se v Náměšti na Hané běžel poslední závod Hanáckého podzimního žebříčku (krátká trať), který byl zároveň posledním letošním rankingovým závodem v orientačním běhu. Na startu se tak sešla vyšší kon…

Více..   Komentář jsou zakázány
Lis 5, 1 měsícem zpět

Ve Strupšíně se mnoho událo

Sobota 3. listopadu byla pro náš klub významným dnem. Na programu bylo pořádání, závodění, zakončení sezony i volební Valná hromada. Vše se konalo ve Strupšíně, nedaleko Zábřeha. Uspořádali jsme 7. závod Hanáckého podzimníh…

Více..   Komentář jsou zakázány
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com