Říj 7, 12 měsíci zpět

Muži 7. na MČR štafet!

napsal(a) Petr Horvát, přečteno: 1360x

V sobotu 7. října se v Moravském Karlově běželo Mistrovství České republiky štafet, což byl i poslední osmý závod počítaný do Českého poháru štafet v OB. Běželo se za studeného aprílového počasí v téměř horském terénu. Podložka tedy byla trochu náročnější a pod nohama bylo plno klacků, ale i tak se dalo běžet celkem rychle. Kopců bylo na tratích přiměřeně, a tak to pěkně odsýpalo. Mapově se nejednalo o nijak extra těžký závod, kdo udržoval kontakt s mapou, neměl problém. Při polevení koncentrace nebo při slepém visení balíku, který měl jinou farstu, se však čas ztrácel, a to se dělo celkem často. V lese toho moc zajímavého nebylo, vše se točilo okolo směru, výšky, porostů, cest a průseků a sem tam i nějakého toho potoku.

Štafeta mužů nezačala nejlépe, když Martin Šmelík předával 3,5 min za béčkem. Na druhém úseku pěkně běžel Petr Horvát, když předběhl 21 štafet a Marku Minářovi předával na 10.-11. místě. Mára pak štafetě doběhl pro pěkné 7. místo! I když byla očekávání možná ještě o něco výše, po zranění Roumanova kotníku na klasice nemůžeme být s vyrovnáním nejlepšího výsledku H21 na MČR v historii klubu nespokojeni. Navíc se klukům podařilo udržet luxusní 5. místo v ČP! Béčko naopak začalo hodně pěkně, Dušan Sláma předával na 12. místě Víťovi Khýnovi, který ztratil jen 3 místa. Na třetí úsek byla povolána spící buňka, Tomáš Sedláček ztratil jen 8 míst a doběhl o místo hůře než doběhlo béčko loni – na 23. pozici, což je taktéž celkem solidní výsledek. Štafetu žen rozbíhala Petra Koporová, předávala na 28. místě i přes to, že si na předsběrce zranila kotník (asi nějaká nová móda). Druhá Hanka Horvátová o místo štafetě polepšila. Finiše se zhostila Klára Vozdová, tratí prolétla v devátém čase na úseku a štafetu posunula na krásné 21. místo (za poslední 3 roky nejlepší výsledek), a to i přes to, že přijela ze Šumperka na kole.

Veteránská štafeta v H105 nezačala úplně ideálně, když po prvním úseku ztrácela 70 minut. Štafeta ve složení Greschner-Navrátil-Bartášek tak skončila až na 28. místě. S rozbíháním měla potíže i štafeta H135, která ve složení Kolek-Strachota-Bubela doběhla na 23. místě. Veteránky v D135 doběhly ve složení Doubravová-Strachotová-Navrátilová na 25. místě. Veteránky v D165 skončily šesté ve složení Šmelíková-Vávrová-Davi.

Naši žáci běželi ve štafetách Hanácké oblasti. Martin Štoudek běžel 2. úsek v B v H14, 15. časem na úseku přispěl k 22. místu štafety. Maruška Navrátilová běžela 3. úsek v D v DH12, 31. časem na úseku finišovala pro 29. místo.

A MIXy? Nic moc, áčko v sestavě Hrobař-Kašpar-Ostřanský doběhlo až páté. Béčko byla štafeta žen, které o bod nevyšel strat v hlavní kategorii. V sestavě Kopecká-Křečková-Vývodová si doběhly pro 14. místo.

Výsledky najdete zde, web závodu zde, fotky od O-news.cz (Dan Wolf) zde.

Share "Muži 7. na MČR štafet!" via

Více v rubrice Závody
Zář 16, 5 dny zpět

STŘÍBRO!

V polovině září se běželo Mistrovství České republiky na klasické trati. Centrum bylo v Kladkách a závodním prostorem byla Zábřežská vrchovina. Na závodníky čekaly kopce s pestrou paletou sklonů. Tratě nebyly navigačně nároč…

Více..   Komentář jsou zakázány
Zář 10, 2 týdny zpět

A je to tady zase!

Ano, podzimní sezona již opět naplno propukla. Největší akcí víkendu byl Český pohár v Radvanci u Nového Boru. Pořadatelé vybrali terén, který měl snad vše. Od skal a kopečků po zarostlé a poměrně dost vodnaté bažiny. A nechy…

Více..   Komentář jsou zakázány
Zář 10, 2 týdny zpět

Marek Minář na SP v Norsku

Na přelomu srpna a září se v Norsku (jihovýchodně od Osla) běželo 3. kolo Světového poháru v OB. Reprezentanti si tak mohli připsat cennou zkušenost z velkých závodů v lokalitě MS 2019. Mezi českými reprezentanty nechyběl Marek Mi…

Více..   Komentář jsou zakázány
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com