Říj 7, 2 měsíci zpět

Muži 7. na MČR štafet!

napsal(a) Petr Horvát, přečteno: 989x

V sobotu 7. října se v Moravském Karlově běželo Mistrovství České republiky štafet, což byl i poslední osmý závod počítaný do Českého poháru štafet v OB. Běželo se za studeného aprílového počasí v téměř horském terénu. Podložka tedy byla trochu náročnější a pod nohama bylo plno klacků, ale i tak se dalo běžet celkem rychle. Kopců bylo na tratích přiměřeně, a tak to pěkně odsýpalo. Mapově se nejednalo o nijak extra těžký závod, kdo udržoval kontakt s mapou, neměl problém. Při polevení koncentrace nebo při slepém visení balíku, který měl jinou farstu, se však čas ztrácel, a to se dělo celkem často. V lese toho moc zajímavého nebylo, vše se točilo okolo směru, výšky, porostů, cest a průseků a sem tam i nějakého toho potoku.

Štafeta mužů nezačala nejlépe, když Martin Šmelík předával 3,5 min za béčkem. Na druhém úseku pěkně běžel Petr Horvát, když předběhl 21 štafet a Marku Minářovi předával na 10.-11. místě. Mára pak štafetě doběhl pro pěkné 7. místo! I když byla očekávání možná ještě o něco výše, po zranění Roumanova kotníku na klasice nemůžeme být s vyrovnáním nejlepšího výsledku H21 na MČR v historii klubu nespokojeni. Navíc se klukům podařilo udržet luxusní 5. místo v ČP! Béčko naopak začalo hodně pěkně, Dušan Sláma předával na 12. místě Víťovi Khýnovi, který ztratil jen 3 místa. Na třetí úsek byla povolána spící buňka, Tomáš Sedláček ztratil jen 8 míst a doběhl o místo hůře než doběhlo béčko loni – na 23. pozici, což je taktéž celkem solidní výsledek. Štafetu žen rozbíhala Petra Koporová, předávala na 28. místě i přes to, že si na předsběrce zranila kotník (asi nějaká nová móda). Druhá Hanka Horvátová o místo štafetě polepšila. Finiše se zhostila Klára Vozdová, tratí prolétla v devátém čase na úseku a štafetu posunula na krásné 21. místo (za poslední 3 roky nejlepší výsledek), a to i přes to, že přijela ze Šumperka na kole.

Veteránská štafeta v H105 nezačala úplně ideálně, když po prvním úseku ztrácela 70 minut. Štafeta ve složení Greschner-Navrátil-Bartášek tak skončila až na 28. místě. S rozbíháním měla potíže i štafeta H135, která ve složení Kolek-Strachota-Bubela doběhla na 23. místě. Veteránky v D135 doběhly ve složení Doubravová-Strachotová-Navrátilová na 25. místě. Veteránky v D165 skončily šesté ve složení Šmelíková-Vávrová-Davi.

Naši žáci běželi ve štafetách Hanácké oblasti. Martin Štoudek běžel 2. úsek v B v H14, 15. časem na úseku přispěl k 22. místu štafety. Maruška Navrátilová běžela 3. úsek v D v DH12, 31. časem na úseku finišovala pro 29. místo.

A MIXy? Nic moc, áčko v sestavě Hrobař-Kašpar-Ostřanský doběhlo až páté. Béčko byla štafeta žen, které o bod nevyšel strat v hlavní kategorii. V sestavě Kopecká-Křečková-Vývodová si doběhly pro 14. místo.

Výsledky najdete zde, web závodu zde, fotky od O-news.cz (Dan Wolf) zde.

Share "Muži 7. na MČR štafet!" via

Více v rubrice Závody
Pro 12, 4 dny zpět

V neděli pořádáme v Brně Vánoční Magnus cup

V neděli 17. prosince uspořádáme Vánoční Magnus cup v Brně Černovicích. Poběží se krátká trať v městské zástavbě. Pro hlavní kategorie je připraven hromadný start. Více informací najdete na webu závodu, kde se na akci může…

Více..   Komentář jsou zakázány
Lis 24, 3 týdny zpět

Ranking uzavřen – 6. Minář a 20. Horvát

Poslední letošní rankingový závod zná své vítěze, jsou tedy již k dispozici i letošní výsledky této soutěže o licence. Letos se upravil počet počítaných závodů z 10 na 8. V mužích se na 6. místo propracoval Marek Minář a z …

Více..   Komentář jsou zakázány
Lis 24, 3 týdny zpět

Sezona LOB 2018

Už je naplánována nadcházející sezona lyžařského OB – kdo plánuje jet na nějaké závody a zpestřit si tak zimní přípravu, bylo by dobré, aby se zaregistroval do 30. listopadu přes ORIS, respektive o to požádal oprávněnou o…

Více..   Komentář jsou zakázány
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com