Podzimní sezona pokračovala oblastními závody

napsal(a) Petr Horvát, přečteno: 436x

Čtvrteční svátek sv. Václava a následující víkend využily oblasti k pořádání závodů. Z pestré nabídky 14 závodů skončilo bez účasti někoho z nás jen pět. Po měsíci uplakaného počasí se navíc konečně udělalo hezky.

Ve čtvrtek se nás sešlo 26 v Čechách pod Kosířem, běžela se krátká trať počítaná do žebříčku Hanácké oblasti. Mapově to rozhodně nebylo zadarmo, na porosty se až tak spoléhat nedalo a navíc hodně kontrol bylo v jámách a na jiných negativních útvarech, stavitel si neodpustil ani delší traverz bez výraznějších záchytných bodů. Důležité tedy tentokrát bylo vnímat vrstevnice, přesně držet směr a dobře odhadovat vzdálenosti. Asi tak jako v úterý na vrstevnicovce na zábřežském mapovém tréninku. Závod se povedl Terce Greschnerové, která neudělala žádnou velkou chybu a s přehledem vyhrála D18C! Drobné chybky si neodpustil ani Petr Horvát, v mužích se jich však nevyvaroval skoro nikdo, a tak i tak zvítězil! Naše ženy tam taktéž něco nechaly, v cíli byla nejrychlejší 5. Hana Horvátová před 7. Lenkou Křečkovou a 9. Petrou Koporovou. Žákům se bohužel nepovedlo probojovat do první půlky, řada z nich tomu však byla blízko: 10. Kája Bartášková v D10C, 15. Maruška Navrátilová a 17. Zdeňka Pazderníková v D12C, 14. Eva Vorlová v D14C, 8. Pavel Navrátil a 9. Vojta Macek v H10C, 15. Adam Greschner a 18. David Kobylka v H12C, 14. Martin Štoudek a 19. Tom Bartášek v H14C. Veteráni rovněž chybovali, a to celkem hodně. Do První půlky se dostal 7. Tom Bubela, 10. Luboš Greschner i 18. Jirka Bartášek v H35C. Špatně nezaběhl ani 17. Karel Macek v H45C či 22. Blanka Doubravová a 23. Hela Navrátilová v D35C. Výsledky najdete zde. Fotky od Honzy HonkyšJirky Přikryla a Dušana Hýbla.

Ve čtvrtek odpoledne se v Čechách pod Kosířem běžely ještě hanácké oblastní štafety. Oproti dopoledni to bylo fyzicky náročnější, protože byl start pod kopcem. Štafeta DH12, která skončila 12., běžela ve složení Greschner-Pazderníková-Kobylka, přičemž nejlépe zaběhla Zdeňka. Štafeta H14 doběhla ve složení Bartášek-Vorlová-Štoudek na třetím místě! Nežákovské štafety mají pak už jen jednu věkovou kategorii, my jsme postavili dvě mužské štafety, obě se vešly do první půlky – 9. Greschner-Bartášek-Horvát i 13. Greschnerová-Bubela-Kašpar. Výsledky najdete zde.

V sobotu se běžela další hanácká krátká, tentokrát ve Velkém Vrbně (pod Paprskem), v terénu letošního ČP na krátké trati. Ve zkratce to byly kupky a kopce. Pěkně zaběhla 5. Kája Bartášková v D10C. Maruška Navrátilová brala krásné 4. místo ve vyrovnaných D12C. Pouze o minutu déle byla v lese Zdeňka Pazderníková, která však byla až desátá. V H10C byl nejlepší 7. Pavel Navrátil, v H12C 16. David Kobylka a v H14C 7. Tom Bartášek. V H35C pěkně zaběhl 7. Luboš Greschner, Jirka Bartášek byl 11. a Karel Macek v H45C bral 15. místo. V příchozích byla druhá Iva Christodoulou. Výsledky najdete tu, web závodu tu.

V sobotu se běžela krátká trať i nedaleko Žďáru nad Sázavou, a to pod hlavičkou Vysočiny. V mužích tady vyhrál Petr Horvát. Výsledky najdete tu, fotky tu.

Krátkou si v sobotu zaběhla i Lenka Hrobařová a Martin Vančura, Východočeši uspořádali závod na Benecku. Výsledky najdete tu, fotky tu.

Pražáci a Středočeši měli klasiku jižně od Prahy, v Jílovišti. V mužích tu skončil třetí Rasťo Oľhava. Výsledky najdete tu.

Jihomoravská a Valašská oblast se sešla na klasice v Kobeřicích u Brna. V mužích porazil 10. Matej Hraboš 16. Michala Šrubaře. Odkazy: výsledky, web, foto.

Praha a Středočeši měli ještě v neděli sprint ve Stochově. V mužích porazil čtvrtý Martin Šmelík 8. Rasťa Oľhavu. Odkazy: výsledky, web, foto.

Share "Podzimní sezona pokračovala oblastními závody" via

Více v rubrice Závody
Zář 16, 5 dny zpět

STŘÍBRO!

V polovině září se běželo Mistrovství České republiky na klasické trati. Centrum bylo v Kladkách a závodním prostorem byla Zábřežská vrchovina. Na závodníky čekaly kopce s pestrou paletou sklonů. Tratě nebyly navigačně nároč…

Více..   Komentář jsou zakázány
Zář 10, 2 týdny zpět

A je to tady zase!

Ano, podzimní sezona již opět naplno propukla. Největší akcí víkendu byl Český pohár v Radvanci u Nového Boru. Pořadatelé vybrali terén, který měl snad vše. Od skal a kopečků po zarostlé a poměrně dost vodnaté bažiny. A nechy…

Více..   Komentář jsou zakázány
Zář 10, 2 týdny zpět

Marek Minář na SP v Norsku

Na přelomu srpna a září se v Norsku (jihovýchodně od Osla) běželo 3. kolo Světového poháru v OB. Reprezentanti si tak mohli připsat cennou zkušenost z velkých závodů v lokalitě MS 2019. Mezi českými reprezentanty nechyběl Marek Mi…

Více..   Komentář jsou zakázány
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com