Čvn 5, 1 rokem zpět

Řitka & Karlovice

napsal(a) Petr Horvát, přečteno: 742x

Řitka u Prahy a Karlovice u Vrbna pod Pradědem hostily první červnové závody. V obou případech se jednalo o B žebříček, v Čechách to byl navíc žebříček A a Český pohár, na Moravě pak byl sobotní závod vypsán i jako náš oblastní žebříček. Na obou akcích se běžela klasika i krátká. Na Moravě připadla klasika na sobotu a v Čechách na neděli. Vzhledem k teplé sobotě a chladnější neděli s přeháňkami bylo asi příjemnější běžet tu klasiku až v neděli.

V Řitce se běhalo v pestrém terénu – byl jím kopec s rovinatou vrcholovou částí, která přecházela ve svah na stranu k centru závodu a v delší svah k řece Berounce. A právě ve svahu nad Berounkou se odehrávala značná část klasiky, obsahoval totiž i rýhy a hluboká údolí, přes která vedly některé postupy. Poměrně rychlou podložku po oba dny střídal běh ztěžující podrost a kamenná pole. Na krátké se hodně chybovalo, kontroly nebyly jednoduché – většina jich byla v kamenitém svahu nebo v zeleném, navíc porosty a difúzní hustníky byly mapovány specifickým způsobem. Nezvyklé bylo množství pomocných vrstevnic, kterými mapař vůbec nešetřil – i tři se vlezly mezi dvě standardní. Chybovat se lehce dalo i na klasice, avšak kontroly již nebyly tak technicky náročné – rozhodovaly spíše volby postupů a běžecká kapacita.

Sobotní krátká nikomu z nás nesedla, všichni jsme celkem dost chybovali. Nejlépe zaběhl Radim Grebík, v H16A obsadil krásné 10. místo. Nejmenší ztráty na vítěze dosáhl 27. Rasťo Oľhava (H21A), z holek zaběhla nejlépe 17. Jana Vývodová (D20A) a v elitě na posledních bodovaných pozicích skončili 24. Petr Horvát a 25. Roman Zbranek. Na nedělní klasice to bylo podobně tragické. Radim i Jana se vychybovali, naopak chuť si trochu zpravila 16. Hana Horvátová (D20A) nebo 31. Petra Koporová (D21A). Na body v elitě i přes opět nikterak oslnivé výkony tentokrát dosáhli všichni tři naši – 21. Martin Šmelík, 22. Roman Zbranek i 24. Petr Horvát. Výsledky so a ne, foto so Jan Aschermann, Eva Levá a ne pořadatelské, web so a ne, tracking so H18+20A a D18+20A a ne H18A a D18A.

Na Moravě tratě neměly kupodivu příliš velké převýšení (údajně to však nebylo dobře spočítané), které by se dalo v oblasti Jeseníků očekávat. Závodníci se však museli vyrovnat s poměrně hrubou mapou, když v ní chyběly některé pěšinky a průseky, rovněž porosty nebyly zdaleka mapovány ideálně.

Stejně jako v Řitce i zde jsme dost chybovali. Na sobotní klasice skončila Maruška Navrátilová na 6. místě (D12C), Terka Greschnerová na 5. místě (D16B) a Danielka Šneiderová na 11. místě (D14B). Z kluků zaběhl nejlépe 7. Pavel Navrátil (H10C). Na nedělní krátké si holky trochu polepšily – Danielka brala krásné 6. místo, Terka tentokrát i přes ty chybky skončila třetí! Jestli jste čekali smršť umístění na bedně, pak čtěte, co předvedli veteráni: v sobotu oslavil narozeniny vítězstvím Radek Pavlík (H45B), Jarda Strachota byl druhý v H60B a Luboš Greschner skončil 3. v H35C. Tom Bubela obsadil 4. místo v H35B, Eva Strachotová byla pátá v D45C, v D35C byla Blanka Doubravová sedmá. V neděli skončil Radek druhý, Luboš i Tom brali 5. místo. Výsledky so a ne, web.

Share "Řitka & Karlovice" via

Více v rubrice Závody
Říj 15, 4 dny zpět

Konec v jižních Čechách

Na poslední letošní celostátní závody jsme vyrazili do Krajníčka u Bavorova. V polovině října se zde bojovalo o republikové tituly ve štafetách a družstvech. Počasí bylo nádherné. Čekal nás poměrně kopcovitý terén, běh a ori…

Více..   Komentář jsou zakázány
Říj 10, 1 týdnem zpět

Marek Minář pátý v Českém poháru

MČR na klasické trati uzavřelo dlouhodobé soutěže. Do Českého poháru, jehož výsledky budou slavnostně vyhlášeny tuto sobotu po skončení MČR štafet, se počítalo 6 závodů z 10. Marek Minář jich absolvoval sedm, škrtala se mu na…

Více..   Komentář jsou zakázány
Říj 9, 2 týdny zpět

Marek Minář bodoval na SP!

Markovo stříbro z MČR na klasické trati nebylo náhodné, neboť na něj dokázal po třech týdnech navázat úspěšnou účastí na závěrečné sérii letošního Světového poháru v OB. Ta měla centrum v Praze a snad ani není možné, a…

Více..   Komentář jsou zakázány
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com