Zář 11, 1 rokem zpět

Roman Zbranek na ČP pátý v elitě!

napsal(a) Petr Horvát, přečteno: 482x

O víkendu 9.-10. září se rozběhla podzimní sezona. V Čechách i na Moravě se běžely poslední dva závody žebříčku B, na těch moravských závodech se pak rozdávaly body i do Českého poháru a žebříčku A.

Na Moravě, vlastně tedy ve Slezsku, se běhalo v lese severně od Pusté Polomi nedaleko Opavy. Terén byl z velké části zarostlý ostružinami nebo porostlý vysokou trávou, což při běhu ubíralo sil. V severní části, kde vedla část klasiky, byly navíc kopce, což se hodilo pro vytvoření několika zajímavých postupů, o kterých především sobotní klasická trať, na které bylo nezvykle málo kontrol, byla. A nebylo to ani zase až tak o tupém obíhání, cest totiž nebylo mnoho a ne vždy vedly tím správným směrem. V zásadě však pro úspěch platilo to co vždy – udržet tempo, zvolit aspoň středně dobře volby, dobře je zrealizovat a hlavně se neztratit v dohledávce. Na nedělní krátké pak bylo potřeba trochu víc zapojit busolu a orientovat se podle porostů (které ale dost dobře seděly). Ve zkratce se díky dobré mapě a stavbě podařilo pořadatelům udělat ve východní části naší republiky na vzdory nejrůznějším předsudkům o bujnosti vegetace vcelku zajímavé závody, na které stálo za to přijet.

Na sobotní klasice, která byla zároveň našim prvním podzimním oblastním žebříčkem, pěkně zaběhla v D12C 13. Maruška Navrátilová, v H10C byl nejlepší 12. Vojta Macek, v H12C 21. Adam Greschner a v H14B doběhl 17. Martin Štoudek. V D20A pěkně zaběhla 12. Hanka Horvátová, v H20B doběhl druhý Kuba Kašpar. V mužské elitě závod skvěle rozběhl Roman Zbranek, ještě v polovině atakoval stupně vítězů, poté mu ale začaly docházet síly a série mapových chyb v závěru ho odsunula na 13. místo. Petr Horvát skončil na 19. místě, Petra Koporová v ženské elitě doběhla patnáctá. V D21B doběhla Lenka Křečková na 5. místě. Z veteránek běžela nejlépe 4. Jana Davi v D55B, z veteránů 4. Radek Pavlík v H45B. V H35C skončil 12. Martin Navrátil. Kompletní výsledky jsou zde.

Na nedělní krátké se nám dařilo o něco lépe. V juniorkách (D20A) si vyrovnaným výkonem pro 10. místo doběhla Jana Vývodová, v juniorech (H20B) Kuba Kašpar zvítězil! V mužské elitě opět závod skvěle rozběhl Roman Zbranek, bohužel opět neustál závěr závodu a musel se spokojit s „až“ pátým místem, což je i tak dost skvělý výsledek! Dobře zaběhl i Petr Horvát, který si vyrovnaným výkonem a rychlým doběhem dofinišoval pro životní maximum v elitě, dělené 7. místo. No, jsou celkem dobré zprávy před štafetovým podzimem, uvidíme ještě, co na to Márův kotník … Martin Šmelík doběhl v elitě na 27. místě, Petra Koporová skončila v elitě na 16. místě stejně jako Lenka Křečková v D21A. V D55B zvítězila Jana Davi, v H45B byl Radek Pavlík šestý a v T6 doběhl druhý Tom Bubela. Kompletní výsledky jsou zde.

Na stránkách závodů najdete odkazy na fotky a GPS tracking (z našich nesl GPS jen Petr v sobotu). Další fotky jsou díky Bubošovi na našem FB (so, ne).

Zastoupení jsme měli i v Čechách, kde nedaleko Písku v ženách bojovala Klára Vozdová. Na sobotní klasice doběhla na 15. místě, na nedělní krátké skončila na 16. místě.

Share "Roman Zbranek na ČP pátý v elitě!" via

Více v rubrice Závody
Říj 15, 4 dny zpět

Konec v jižních Čechách

Na poslední letošní celostátní závody jsme vyrazili do Krajníčka u Bavorova. V polovině října se zde bojovalo o republikové tituly ve štafetách a družstvech. Počasí bylo nádherné. Čekal nás poměrně kopcovitý terén, běh a ori…

Více..   Komentář jsou zakázány
Říj 10, 1 týdnem zpět

Marek Minář pátý v Českém poháru

MČR na klasické trati uzavřelo dlouhodobé soutěže. Do Českého poháru, jehož výsledky budou slavnostně vyhlášeny tuto sobotu po skončení MČR štafet, se počítalo 6 závodů z 10. Marek Minář jich absolvoval sedm, škrtala se mu na…

Více..   Komentář jsou zakázány
Říj 9, 2 týdny zpět

Marek Minář bodoval na SP!

Markovo stříbro z MČR na klasické trati nebylo náhodné, neboť na něj dokázal po třech týdnech navázat úspěšnou účastí na závěrečné sérii letošního Světového poháru v OB. Ta měla centrum v Praze a snad ani není možné, a…

Více..   Komentář jsou zakázány
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com