Zář 30, 2 roky zpět

15. místo z MČR sprintových štafet

napsal(a) Petr Horvát, přečteno: 776x

Poslední zářijový pátek se ve Zlíně běželo MČR sprintových štafet. Závodilo se za slunečného počasí na sídlišti Jižní Svahy, mezi paneláky vznikly hezké tratě, které dokázaly řádně ztrestat závodníkovu nepozornost. V dospělých jsme díky odstoupení některých nominovaných štafet nakonec dostali možnost závodit. Rozbíhání se ujala Vanda Hošeková (20./+2:42), bohužel hned v úvodu chybovala. Na druhém úseku mocně stahoval Marek Minář (4./+0:29), přestože ubral 9 míst, nebyl se svým výkonem zcela spokojen. Na třetím úseku se po zranění ze sobotních štafet a tréninkovém výpadku snažil běžet Petr Horvát, něco málo tam bohužel nechal i mapově (15./+2:47). Naštěstí však doběhl se všemi kontrolami, což bylo na tomto úseku klíčové – štafetu posunul na osmé místo. Finišovala Lucka Staňková, která však byla po zranění, na sprintové mapě snad ani letos nebyla a navíc ji ani závod nesedl (24./+5:19). Konečným výsledkem tak bylo 15. místo, jen 101 s za nejlepší desítkou. Měli jsme i veteránskou štafetu v DH180, která mohla skončit na 10. místě. Petr Kolek na druhém úseku ale neorazil kontrolu před podchodem, přestože kolem ní běžel, takže disk. Zachraňovala to tak štafeta v OPEN, sestava Lenka Křečková, Radim Grebík, Víťa Khýn a Eliška Kopecká vybojovala třetí místo!

V sobotu pokračoval ve Zlíně Český pohár štafet. Trochu kopce, trochu hustníků, trochu zařezaných údolí, trochu fekální pytlík. V zásadě to ale byl celkem rychlý a mapově jednodušší závod. V mužích štafetu parádně rozběhl Mára Minář (2./+0:02), když stíhal tempo Vojty Krále. Druhý běžel Víťa Khýn (29./+9:03), který si při rozklusu prošlápl koleno. Z devátého místa vybíhal Petr Horvát (13./+6:15), pozici bohužel neudržel ani on a propadl se na konečné 11. místo. Béčko ve složení Šrubař-Grebík-Navrátil obsadilo 42. pozici. Ženské štafety jsme měli dvě. Trojice Křečková-Staňková-Hošeková skončila 21. a trojice Kopecká-Horvátová-Petrasová si doběhla pro bod na 25. místě. Veteráni Kolek-Macek-Pavlík v H135 by mohli být sedmí, avšak Karel Macek na 2. úseku na jedné kontrole nedostatečně zasunul, takže disk. Veteránky v D135 Králová-Mesiarkinová-Davi díky výpomoci Severky na prvním úseku obsadily 4. místo.

V neděli se běžel taktéž Český pohár štafet, avšak do lesního komplexu se tentokrát vbíhalo ze strany od Fryštáku. Znamenalo to více rýh, zářezů, údolíček a hlubokých údolí. Mára se už šetřil na SP, muži tak byli mírně oslabeni. Rozbíhal Víťa Khýn (30./+7:12), druhý běžel dorostenec Radim Grebík (15./+7:48), přestože od zimy nikde na o-závodech nebyl a ráno dojel ze Vsetína na kole, vytáhl štafetu na 19. místo. Petr Horvát na posledním úseku vysekl dvouminutovku (15./+9:03) a zkazil finiš, a tak už nic nestáhl. Ženám to na dvacítku opět nedalo. Áčko parádně rozběhla Vanda Hošeková, bohužel v pytlíku nechala asi čtyři minuty. S Lenkou Křečkovou a Eliškou Kopeckou obsadily 22. místo. Opět bod bralo 25. béčko (Horvátová-Staňková-Petrasová). Veteráni v H135 ve stejné sestavě sice již nezaběhli tak dobré výkony jako v sobotu, avšak měli všechny kontroly – obsadili 6. místo. Mixy (Navrátil-Davi-Hrabošová) doběhly deváté.

Více info najdete na webu závodů. Předposlední velké domácí závody letošní o-sezony tak jsou minulostí, zbývá již jen MČR štafet a klubů v jižních Čechách. V hlavních kategoriích budeme mít pouze jednu mužskou a jednu ženskou štafetu. Ženskému béčku chyběly k postupu pouhopouhé dva body.

Share "15. místo z MČR sprintových štafet" via

Více v rubrice Závody
Lis 25, 9 měsíci zpět

Poslední kufr

Letošní sezónu jsme zakončili v sobotu 2. 11. 2019 v krásném zámeckém prostředí v Náměšti na Hané. Deštivé a mlhavé ráno se naštěstí změnilo v příjemné závodní počasí, takže jsme při závodě nezmokli. Z…

Více..   Komentář jsou zakázány
Lis 5, 9 měsíci zpět

Oblastní žebříček v Březinkách

V sobotu 26. října proběhl 5. závod oblastního žebříčku na klasické trati a zároveň Jihomoravská podzimní liga žactva a dorostu a dospělých a veteránů. Po ranní mlze nás v prosluněných Březinkách čekal náročný k…

Více..   Komentář jsou zakázány
Říj 31, 9 měsíci zpět

Rodinné štafety

V neděli 20. října se v Brumbárově poblíž Potštejna konal již 27. ročník rodinných štafet. Z našeho oddílu na tento skvělý závod vyrazili Strachotovi a Šneiderovi. Jedná se o štafety, které běží příslušníci jedné rodiny….

Více..   Komentář jsou zakázány
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com