25 Manna

25 Manna
napsal(a) Martin Chmelař, přečteno: 2127x

VíceLeotšní končící sezonu jsme se rozhodli zakončit jedním z největších klubových závodů na světě – 25 Mannou, která se běží v okolí švédského Stockholmu. Švésko je mekkou orientačního běhu, proto to pro nás byla nejen čest ale také výzva. Naší konkurencí bylo 400 klubů, především ze Skandinávie. Bylo nám skvěle, tak si o tom pojďte přečíst.
25 Manna je tradiční švédký závod klubů, kde z každého klubu startuje 25 šlenů od žáků až po veterány. Závod se běží přes den, první dva úseky běží jednotlivci, poté se startuje po 5 čtveřicích a nakonec opět tři jednotlivci. První čtveřice závodníků vybíhá zároveň. Druhá až pátá čtveřice závodníků startuje tak, že první dobíhající závodník z předchozí čtveřice předává závodníkovi napsanému na první pozici v aktuální čtveřici. Jednotlivec startující na 23. úsek čeká na doběhnutí posledního závodníka z poslední čtveřice, teprve poté vybíhá. poslední tři úseky předávají klasicky štafetově. Nejde tedy jen o samotné výkony členů týmu, ale hlavně o správném rozložení členů v týmu.

Úsek 1 závodník 1
Úsek 2 závodník 2
Úsek 3 závodník 3 závodník 4 závodník 5 závodník 6
Úsek 4 závodník 7 závodník 8 závodník 9 závodník 10
Úsek 5 závodník 11 závodník 12 závodník 13 ´ závodník 14
Úsek 6 závodník 15 závodník 16 závodník 17 závodník 18
Úsek 7 závodník 19 závodník 20 závodník 21 závodník 22
Úsek 23 závodník 23
Úsek 24 závodník 24
Úsek 25 závodník 25

Abychom se seznámili s terénem a zvykli si na švédké počasí, podnebí, mapování a prostředí, vyrzaili jsme už ve čtvrtek z našich domovů už ve čtvrtek. Většina za nás jela auty. Po úspěšné cca 20-ti hodinové cestě přes Německo, trajekt a kus Švédska jsme dorazili do klubové chaty oddílu OK Hällen ve Stigtomtě nedaleko Nyköpingu. Čekalo tam na nás krásné podzimní počasí a také někteří naši slovenští členové, kteří se dopravili letadlem. Po lehkém odpočinku jsme si šli na trénink zopakat ( někteří naučit ), jak se běhá ve Švédsku. Znovu jsme si odpočinuli a vydali se na další trénink vyzkoušet si hromadný start. Všichni se vrátili do hodiny, takže docela úspěch 🙂 .

Sobotní ráno bylo dost chladné a slunečné, ale čekala nás cesta ještě asi 140 km na samotné závody do města Brunna kousek od Stockholmu. Shromaždiště bylo dost velké, naštěstí jsme používali mikiny z MČR na klasice, takže v 13-tisícovém davu jsme se bezproblému našli. Terén byl na švédký standard poměrně lehký, ovšem díky někdejšímu požáru bylo v lese hodně hustníků, ve kterých Švédové neumí moc běhat. Výhoda pro nás. Náš první úsek ( David Franko ) rozběhl závod velice slušne někde kolem 40.místa. Na tomto místě jsme zůstali až do třetího úseku. Poté vybíhala první čtveřice. A druhá, třetí čtvrt a pátá. Někteří se ztratili víc, někdo vůbec a poslední čtveřice doběhla v rozmezí asi 8 minut. Radka Lamanecová zaběhla svůj 23. úsek skvěle, Mára a Nika samozřejmě taky. Největší chyby dělali paradoxně ti, co ve Švédksu nebyli poprvé ( Čmelda a Šmelo). Bohužel ale pořadatelé měli jisté technické problémy s vyhodnocováním celého závodu a to znamená, že konečné pořadí se dozvíme snad během týdne.

Získali jsme mnoho zkušeností, inspirace, zážitků a motivace a už jsme opět sedali do auta a ujížděli domů. Projeli jsme hlavními městy všech států přes které jsme jeli (Stockholm, Kodaň, Berlín, Praha) a v neděli odpoledne jsme dorazili domů unavení ale nadšení.
Děkujeme za organizaci Štěpánovi, Aljošovi a Navrovi a klubu OK Hällen.

Share "25 Manna" via

Více v rubrice Akce
Lis 8, 1 rokem zpět

Valná hromada

V souladu se stanovami svolává Rada klubu valnou hromadu, která se uskuteční v sobotu 3. prosince od 14:30 v Zábřehu. Celá pozvánka, která obsahuje také navržený program jednání, byla všem členům zaslána e-mailem. Hlasovací a vole…

Více..   Komentář jsou zakázány
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com