Říj 15, 11 měsíci zpět

Konec v jižních Čechách

napsal(a) Petr Horvát, přečteno: 647x

Na poslední letošní celostátní závody jsme vyrazili do Krajníčka u Bavorova. V polovině října se zde bojovalo o republikové tituly ve štafetách a družstvech. Počasí bylo nádherné. Čekal nás poměrně kopcovitý terén, běh a orientaci ztěžovaly i hustníky, kameny a kamenná pole. Bohužel kůrovec letos neušetřil ani tento les, a tak bylo v terénu hodně čerstvě vzniklých pasek (byly samozřejmě téměř všechny zmapovány). V rámci sobotních štafet připravili pořadatelé pro závodníky v rámci hradní farsty rychloexkurzi na hrad Helfenburk.

Na sobotních štafetách doběhli naši muži na 15. místě. Marek Minář rozběhl štafetu výborně, přestože neměl ty nejvýhodnější farsty, předával třetí. Víťa Khýn se na druhém úseku propadl na 21. místo, Petr Horvát i díky dobrému finiši a jednomu disku dokázal ještě předběhnout šest štafet. Dobře začala i štafeta žen, Klára Vozdová předávala na 13. místě. Lence Křečkové se na druhém úseku tolik nedařilo a umístění zdvojnásobila. Vanda Hošeková předběhla pět štafet – díky vyhranému finiši s Pardubicemi z toho bylo 21. místo. Veteránská štafeta v H105 ve složení Petr Kolek – Tom Bubela – Radek Pavlík doběhla na 19. místě. Měli jsme ještě tři MIX štafety, nejlépe se dařilo sestavě Hraboš-Kopecká-Oľhava, která doběhla na 7. místě. Výsledky najdete zde.

Nedělní družstva jsme měli tři. První úsek v dospělých se vydařil Rasťovi Oľhavovi, když předával Kláře (už naposledy) Vozdové na 20. místě. Dařilo se i na druhém úseku, Víťa Khýn vybíhal z 15. místa. Nedařilo se jemu ani po něm běžící Lence Křečkové, na trati ztratili pět, resp. šest míst. Poté se toho ujal Marek Minář, třetím časem na úseku vykopl štafetu zpátky do TOP20 – na 19. místo. Dařilo se i na posledních dvou úsecích, Vanda Hošeková i Petr Horvát dokázali oba ubrat po dvou místech a bylo z toho celkové 15. místo. Veteránské družstvo v DH225 běželo v sestavě Petr Kolek – Hanka Šmelíková – Tom Bubela – Jana Davi – Radek Pavlík. Hned dvakrát se veteráni postarali o skvělý zážitek – když přiběhl Kolík z prvního úseku druhý a když Radek mocným finišem nedal šanci třem družstvům a vybojoval tak 21. místo. Mixové družstvo obsadilo 9. místo (Hraboš-Hrabošová-Kopecká-Oľhavová-Greschner). Výsledky jsou zde.

V Českém poháru štafet se hodnotily 3 nejlepší výsledky ze 6 závodů + MČR. V ženách jsme obsadili 18. místo (MM + víkend v Plzni) a 40. místo. V mužích jsme obsadili 15. místo (MM + neděle v Plzni + sobota ve Zlíně), tak špatné to bylo naposledy v roce 2012. Béčko bylo 61. a céčko skončilo na 66. místě. I v České lize klubů, kde se počítalo 6 závodů z 9, jsme upadli zpět do roku 2012 – patřilo nám 12. místo v dospělých (MM + víkend v Plzni + všechny tři MČR).

Tento víkend jsme se neprezentovali jen štafetovými výsledky. O druhé místo se na oblastním závodě v H21D postaral David Aleš (jihomoravský) i Filip Ostřanský (východočeský).

foto: Buboš

Share "Konec v jižních Čechách" via

Více v rubrice Závody
Čvn 21, 3 měsíci zpět

Krátká u Opavy

Poslední (devátý) závod Hanáckého žebříčku jaro pro nás uspořádal oddíl OB Opava v údolí nedaleko obce Mokré Lazce. Na programu byl dopoledne závod na krátké trati, odpoledne pak následoval závod štafet, kde jsme již bohu…

Více..   Komentář jsou zakázány
Dub 9, 5 měsíci zpět

Závody v Háji

V sobotu 6. 4. 2019 se několik statečných z našeho oddílu vypravilo až k Ostravě na Ostrou Hůrku u Háje ve Slezsku. První závod žebříčku B byl pravým opakem toho, co jsme zažili minulý týden. Počasí si řeklo, že nám to tentokr…

Více..   Komentář jsou zakázány
Dub 3, 6 měsíci zpět

První kufr

Letošní sezónu náš oddíl zahájil, jako již tradičně, na prvním jarním kufru, který se uskutečnil v sobotu 30. 3. 2019 ve Lhotě pod Kosířem a byl 1. závodem oblastního žebříčku. Sluníčko a 15 °C přispělo k tomu, že jsme se…

Více..   Komentář jsou zakázány
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com