Říj 15, 1 měsícem zpět

Konec v jižních Čechách

napsal(a) Petr Horvát, přečteno: 118x

Na poslední letošní celostátní závody jsme vyrazili do Krajníčka u Bavorova. V polovině října se zde bojovalo o republikové tituly ve štafetách a družstvech. Počasí bylo nádherné. Čekal nás poměrně kopcovitý terén, běh a orientaci ztěžovaly i hustníky, kameny a kamenná pole. Bohužel kůrovec letos neušetřil ani tento les, a tak bylo v terénu hodně čerstvě vzniklých pasek (byly samozřejmě téměř všechny zmapovány). V rámci sobotních štafet připravili pořadatelé pro závodníky v rámci hradní farsty rychloexkurzi na hrad Helfenburk.

Na sobotních štafetách doběhli naši muži na 15. místě. Marek Minář rozběhl štafetu výborně, přestože neměl ty nejvýhodnější farsty, předával třetí. Víťa Khýn se na druhém úseku propadl na 21. místo, Petr Horvát i díky dobrému finiši a jednomu disku dokázal ještě předběhnout šest štafet. Dobře začala i štafeta žen, Klára Vozdová předávala na 13. místě. Lence Křečkové se na druhém úseku tolik nedařilo a umístění zdvojnásobila. Vanda Hošeková předběhla pět štafet – díky vyhranému finiši s Pardubicemi z toho bylo 21. místo. Veteránská štafeta v H105 ve složení Petr Kolek – Tom Bubela – Radek Pavlík doběhla na 19. místě. Měli jsme ještě tři MIX štafety, nejlépe se dařilo sestavě Hraboš-Kopecká-Oľhava, která doběhla na 7. místě. Výsledky najdete zde.

Nedělní družstva jsme měli tři. První úsek v dospělých se vydařil Rasťovi Oľhavovi, když předával Kláře (už naposledy) Vozdové na 20. místě. Dařilo se i na druhém úseku, Víťa Khýn vybíhal z 15. místa. Nedařilo se jemu ani po něm běžící Lence Křečkové, na trati ztratili pět, resp. šest míst. Poté se toho ujal Marek Minář, třetím časem na úseku vykopl štafetu zpátky do TOP20 – na 19. místo. Dařilo se i na posledních dvou úsecích, Vanda Hošeková i Petr Horvát dokázali oba ubrat po dvou místech a bylo z toho celkové 15. místo. Veteránské družstvo v DH225 běželo v sestavě Petr Kolek – Hanka Šmelíková – Tom Bubela – Jana Davi – Radek Pavlík. Hned dvakrát se veteráni postarali o skvělý zážitek – když přiběhl Kolík z prvního úseku druhý a když Radek mocným finišem nedal šanci třem družstvům a vybojoval tak 21. místo. Mixové družstvo obsadilo 9. místo (Hraboš-Hrabošová-Kopecká-Oľhavová-Greschner). Výsledky jsou zde.

V Českém poháru štafet se hodnotily 3 nejlepší výsledky ze 6 závodů + MČR. V ženách jsme obsadili 18. místo (MM + víkend v Plzni) a 40. místo. V mužích jsme obsadili 15. místo (MM + neděle v Plzni + sobota ve Zlíně), tak špatné to bylo naposledy v roce 2012. Béčko bylo 61. a céčko skončilo na 66. místě. I v České lize klubů, kde se počítalo 6 závodů z 9, jsme upadli zpět do roku 2012 – patřilo nám 12. místo v dospělých (MM + víkend v Plzni + všechny tři MČR).

Tento víkend jsme se neprezentovali jen štafetovými výsledky. O druhé místo se na oblastním závodě v H21D postaral David Aleš (jihomoravský) i Filip Ostřanský (východočeský).

foto: Buboš

Share "Konec v jižních Čechách" via

Více v rubrice Závody
Lis 11, 1 týdnem zpět

Maruška Navrátilová vyhrála Hanácký žebříček podzim! Mára Minář 4. v rankingu!

Do Hanáckého žebříčku podzim se počítalo 5 nejlepších výkonů z 8 závodů. Marušce Navrátilové se podařilo v D14C zvítězit a získat licenci B! Pozici znamenající licenci B obsadila i 8. Zdeňka Pazderníková v D12C či 4. Pavel …

Více..   Komentář jsou zakázány
Lis 11, 1 týdnem zpět

Poslední kufr zakončil sezonu

V sobotu 10. října se v Náměšti na Hané běžel poslední závod Hanáckého podzimního žebříčku (krátká trať), který byl zároveň posledním letošním rankingovým závodem v orientačním běhu. Na startu se tak sešla vyšší kon…

Více..   Komentář jsou zakázány
Lis 5, 2 týdny zpět

Ve Strupšíně se mnoho událo

Sobota 3. listopadu byla pro náš klub významným dnem. Na programu bylo pořádání, závodění, zakončení sezony i volební Valná hromada. Vše se konalo ve Strupšíně, nedaleko Zábřeha. Uspořádali jsme 7. závod Hanáckého podzimníh…

Více..   Komentář jsou zakázány
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com