Dub 6, 8 roky zpět

Magnusí Velikonoce

napsal(a) Petr Horvát, přečteno: 2442x

11130132_10202636253027582_8080555741351838111_nNa letošní velikonoční soustředění jsme zamířili na Vysočinu. Bydleli jsme v ubytovně Toulovec v Proseči. Soustředění se nás jako obvykle zúčastnilo mnoho a to od mladých nadějných žáků až po zkušené veterány. Na soustředění, jak se již stává tradicí, sněžilo. Nicméně sněhové přeháňky střídalo sluníčko, a tak přece jen počasí nekazilo pohodovou atmosféru soustředění. Stejně jako před dvěma roky byla v lese sněhová pokrývka, což kladlo další nároky na již tak těžký pohyb v tomto nádherném terénu.

DSCN5327Ve čtvrtek hodně sněžilo, odpoledne se běžela krátká trať v rovinatější části lesa s hustníky. Po večeři jsme se za svitu měsíce vydali v deseticentimetrové vrstvě prašanu posbírat kontroly.

Vel1V pátek jsme v podobném terénu potrénovali starty na okruzích. Odpoledne jsme okusili skalnatý terén Toulovcových maštalí, kde nás čekaly zajímavé volby postupů. Zde kupodivu sníh už téměř nebyl, ale mnoho údolí a údolíček ve spojení s těžkou vysočinskou podložkou přece všechny hodně fyzicky potrápilo. Večer po rozborech voleb následovalo společné protahování.

Vel2V sobotu jsme pak v tomto terénu trénovali sílu, orientaci pod tlakem a při vysoké tepové frekvenci na kopcích. Odpoledne jsme měli společný trénink v terénu krátké trati s klubem TJ Tesla Brno. Ti připravili trénink na držení směru, švýcarskou hru, přičemž naši žáci samozřejmě běželi na klasické mapě. Večer jsme si vyslechli přednášku o stravování.

V neděli dopoledne jsme běželi prestižní sprintové štafety v Chrudimi. Nejlepší (vítězná štafeta je na prostřední fotce) byli oceněni velikonočními zajíčky. Odpoledne jsme se vydali do Svratky na vrstevnicovku. Zde nás čekalo překvapení. Les byl ve vyšší nadmořské výšce, a tak bylo místy i po kolena mokrého sněhu. Trénink tak dal všem hodně zabrat. Ti méně zkušení měli klasickou mapu nebo mapy obě, aby se v případě nouze mohli na klasické mapě najít. Večer jsme samozřejmě opět rozebrali postupy a zhlédli tracking ze štafet na 3drerunu.

DSCN5352DSCN5378DSCN5363

Jak to na ubytovně vypadalo na velikonoční pondělí ráno asi netřeba komentovat. Dopoledne byla na programu poslední fáze soustředění, která ze všech vyždímala poslední zbytky sil. DSCN5345Na Toulovcových maštalích jsme potrénovali štafetové situace na tréninku velikonoční zajíc.

Soustředění bylo náročné, ale velmi kvalitní. Všem přineslo mnoho zkušeností, obzvláště pak našim mladým nadějím. Nálada byla skvělá a výkony byly podávány s maximálním nasazením. Detailní program, mapy a výsledky naleznete v příslušné rubrice, fotky jsou v klubové fotogalerii. Další plánovaná akce je 8.-10. května krátké a intenzivní soustředění na Nesměři.

Share "Magnusí Velikonoce" via

Více v rubrice Akce
Lis 8, 11 měsíců zpět

Valná hromada

V souladu se stanovami svolává Rada klubu valnou hromadu, která se uskuteční v sobotu 3. prosince od 14:30 v Zábřehu. Celá pozvánka, která obsahuje také navržený program jednání, byla všem členům zaslána e-mailem. Hlasovací a vole…

Více..   Komentář jsou zakázány
Srp 31, 1 rokem zpět

Nábor nových členů

Klub orientačního běhu Magnus Orienteering z.s. příjímá během celého roku do svých řad nové zájemce o orientační běh ze Zábřeha a okolí. Pro děti a mládež do 18 let je možné ve školním roce 2022/23 začít s OB prostřednic…

Více..   Komentář jsou zakázány
Kvě 3, 1 rokem zpět

Valchov (krátká)

Hned po Velikonocích se konal jeden závod zařazený hned do sedmi soutěží pořádaný KOBkoněm ve Valchově u Boskovic. Byť se první dvojzávod v Kovalovicích konal už před měsícem, pro některé byl až toto první závod sezóny – r…

Více..   Komentář jsou zakázány
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com