Kvě 14, 2 roky zpět

Marek Minář na ME

napsal(a) Petr Horvát, přečteno: 777x

Minulý víkend se ve švýcarském kantonu Ticino konalo Mistrovství Evropy v orientačním běhu (koná se každé 2 roky). Na start se postavil i Marek Minář, a to hned ve dvou disciplínách. Ve sprintu (v neděli 6. května) doběhl ve svém kvalifikačním rozběhu 79 s za vítězem, což bohužel stačilo jen na nepostupové 23. místo (z Evropanů 22. místo). Za branami finále, do kterého postupuje 3×17 Evropanů, zaostal o pouhých 16 vteřin (o trochu víc času bohužel ztratil chybou v úvodní části). A to bylo vše, neboť B finále Švýcaři jednoduše neudělali. Jeho druhým závodem byly štafety (v sobotu 12. května), ve kterých 17. časem na svém druhém úseku přispěl k celkovému 18. místu české B štafety v neredukovaném pořadí. Z oficiálních výsledků ME však byla tato štafeta zredukována lépe běžícím bramborovým áčkem. Více informací o Mistrovství Evropy najdete na jeho webu, a pokud Vám angličtina nevoní, jděte na orientacnibeh.cz nebo o-news.cz, časem se jistě něco objeví i na reprewebu.