Kvě 28, 2 roky zpět

Pro pár pohárových bodů až do Plzně

napsal(a) Petr Horvát, přečteno: 1038x

Poslední květnový víkend se na Plzeňsku konala tradiční pohárová trojkombinace. Sobotní i nedělní štafety (Český pohár) se běžely severně od Třemošné v lese s mnoha terénními útvary (pozůstatky po těžbě a erozní rýhy), které skvěle prověřily mapové dovednosti a stavitelům nabídly řadu možností k rozfarstování tratí. Ačkoliv tratě měly spíše menší převýšení, přebíhání rýh a běh bílým lesem po kolena v borůvčí udělal štafety i náročné fyzicky. Status ČP si tak závody rozhodně zasloužily. Nedělní štafety byly oproti sobotním mapově o chlup jednodušší, zato bylo třeba zdolat větší převýšení. Nedělní tratě si můžete prohlédnout na GPS trackingu (jednotku nesli naši muži i ženy).

V mužích jsme opět (tentokrát kvůli studijním povinnostem) nastoupili v paralyzovaném složení. V sobotu se rozbíhání nevydařilo Víťovi Khýnovi, i druhý Rasťo Oľhava tam něco nechal, stejně jako neměl svůj den finišman Petr Horvát. Osudná se štafetě stala desátá kontrola – mít Víťa s Peťou prohozenou farstu, byl by výkon štafety o 7 minut (a zhruba 10 míst) lepší … a tak z toho bylo až 24. místo (22. v ČP). Na neděli si pak Peťa a Víťa vyměnili úseky, hrubky se už nedostavily a v cíli z toho bylo krásné 15. místo (13. z českých štafet a konečně letos i před Zlínem). B štafeta ve složení Navrátil-Šrubař-Kašpar, resp. Šrubař-Kašpar-Navrátil brala 67., resp. 58. místo.

V ženách se nám tentokrát dařilo – áčko rozbíhala Vanda Hošeková, druhá běžela Lenka Křečková a finišovala Klára Vozdová. V sobotu holky obsadily 13. místo, v neděli doběhly na 16. místě (vždy před nimi byla jedna maďarská štafeta). B štafeta ve složení Horvátová-Vývodová-Oľhavová doběhla v sobotu na 30. místě, v neděli se poslední dva úseky prohodily a štafeta si polepšila na 29. místo.

Dále jsme postavili dorosteneckou štafetu ve složení Hrabošová-Greschnerová-Vorlová, která v sobotu skončila na 30. místě a v neděli až na 37. místě. Štafetu měli i veteráni, v H105 se představila trojice Kolek-Bubela-Greschner. V sobotu to skončilo slabším 7. místem, v neděli pak hoši bojovali o příčky nejvyšší, bohužel to skončilo 5. místem jen 140 s za bednou. Škoda, že boje v této kategorii pořadatelé rozbili brzkým hanbastartem.

A nebyla by to trojkombinace bez sprintu. Ten se běžel přímo v Plzni, centrum bylo jak jinak než v pivovaru. Závod patřil do žebříčku A, Českého poháru i světového rankingu. Závod vyvolal kvůli své mapové náročnosti u závodníků rozporuplné pocity. To především kvůli komplexním volbám, k jejichž správnému vyřešení bylo třeba správně dočíst situaci na mostě a pod ním, kterou kromě několika mimoúrovňových křížení komplikovaly uzavřené schody a přepůlení mostu plotem. Proces pochopení situace, nalezení variant postupu a kvalifikovaný odhad té nejrychlejší se tak řadě závodníkům nepodařil kvůli nedostatku zkušeností s tímto problémem dotáhnout do konce, a pak to bylo spíše o náhodě. Kromě tohoto mostu se běhalo i po parcích a sportovních areálech s ploty, městské zástavbě se tratě spíše vyhýbaly. Pořadatelům dále udělala vrásky na čele svatba, která se v pivovaru konala. Pivovar totiž přislíbil své prostory oběma akcím, kvůli nečekané kolizi tam pak nebylo možné roznést kontroly a tratě bylo nutné o závěrečnou pasáž operativně zkrátit. To však pořadatelé nezvládli a ledabylým zákresem dotčené oblasti řadě závodníků červeně zabarvili i část přístupného prostoru, který by jinak mohl být využit pro postup na sběrku a po protestech se tak závod u dotčených kategorií ukončil na předsběrce (více info zde). Tratě elity mužů i žen si můžete prohlédnout na trackingu.

Z mladých na sprintu nejlépe zaběhla 18. Jana Vývodová v D20A. V dospělých nás potěšilo 6. místo Kláry Vozdové v D21A i 6. místo Rasti Oľhavy v H21A. Do první půlky v D21A se vešla i 21. Lenka Křečková, 30. Vanda Hošeková a 33. Hanka Oľhavová. V mužích ještě stojí za zmínku 22. místo Petra Horváta (H21E) a 8. místo Michala Šrubaře (H21C). V H35 porazil 11. Petr Kolek 17. Toma Bubelu. Kompletní výsledky najdete zde.

Odkazy na fotky z víkendu jsou na webu závodů.

Share "Pro pár pohárových bodů až do Plzně" via

Více v rubrice Závody
Lis 25, 9 měsíci zpět

Poslední kufr

Letošní sezónu jsme zakončili v sobotu 2. 11. 2019 v krásném zámeckém prostředí v Náměšti na Hané. Deštivé a mlhavé ráno se naštěstí změnilo v příjemné závodní počasí, takže jsme při závodě nezmokli. Z…

Více..   Komentář jsou zakázány
Lis 5, 9 měsíci zpět

Oblastní žebříček v Březinkách

V sobotu 26. října proběhl 5. závod oblastního žebříčku na klasické trati a zároveň Jihomoravská podzimní liga žactva a dorostu a dospělých a veteránů. Po ranní mlze nás v prosluněných Březinkách čekal náročný k…

Více..   Komentář jsou zakázány
Říj 31, 9 měsíci zpět

Rodinné štafety

V neděli 20. října se v Brumbárově poblíž Potštejna konal již 27. ročník rodinných štafet. Z našeho oddílu na tento skvělý závod vyrazili Strachotovi a Šneiderovi. Jedná se o štafety, které běží příslušníci jedné rodiny….

Více..   Komentář jsou zakázány
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com