Úno 9, 2 roky zpět

Tréninky mladšího žactva

napsal(a) Jaroslav Strachota, přečteno: 593x

Stejně jako každý rok začaly po ukončení podzimní sezóny tréninky mladšího žactva v tělocvičně ZŠ Boženy Němcové. Základní sestavu tvoří 16 osob a i přes covidová úskalí nebyl doposud zrušen žádný trénink a účast se pohybuje mezi 12 – 15 dětmi. Škoda, že z ostatních škol Zábřehu, na kterých jsme na podzim zorganizovali velmi kladně hodnocené náborové orienťáky, se přihlásil pouze 1 závodník.

            Program na trénincích je pestrý, rozvoj obratnosti a rychlosti je kombinován s výukou základních orienťáckých dovedností a návyků hravou formou. Tréninky řídí střídavě Eva a Jarda, velkým přínosem je i zapojení MartinaŠt, který postupně přichází s novými, u nás zatím nerealizovanými OB hrami a pohybovými aktivitami. Rovněž využití naší SI sady čipů a krabiček  bylo pro nováčky velkým zážitkem. V tělocvičně nám občas pomáhá také Vojta. Z našich kmenových členů se pravidelně zúčastňují Vítek a Kája. Na hodinách je vidět, že všichni mají chuť trénovat a chodí sem rádi. Doufejme, že se co nejvíce mladých nadějí přesune na jaře také do terénu.

            V úterky odpoledne je také možnost pod vedením Jirky či Luboše se jít proběhnout Zábřehem a blízkým okolím, třeba i s mapou v ruce, což je s ohledem na zvyšování fyzičky důležité zejména v zimním období.  Škoda, že si sem zatím našlo cestu poměrně málo jedinců….. Pravidelně běhá jen Vojta a dále také Jitka a Ondra

.

Share "Tréninky mladšího žactva" via

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com