Kvě 3, 1 rokem zpět

Valchov (krátká)

napsal(a) Karel Macek, přečteno: 465x

Hned po Velikonocích se konal jeden závod zařazený hned do sedmi soutěží pořádaný KOBkoněm ve Valchově u Boskovic. Byť se první dvojzávod v Kovalovicích konal už před měsícem, pro některé byl až toto první závod sezóny – rádi jsem je po probuzení ze zimního spánku opět viděli ;-).
Nedorazili úplně všichni přihlášení, ale těch 15 závodníků, kteří se vydali do lesa si užilo hodně pestrý terén s převýšením, které se ještě dalo celkem v klidu zvládnout. Hluboké rýhy s potoky a jámy, v nichž kontroly opravdu nebyly vidět, dobře prověřili orientační i běžecké schopnosti všech členů oddílu.
Kája Vala (HD10C) na fáborkované trati uzavíral první polovinu své kategorie, což je na první samostatné závody skvělý výsledek. Vašek Macek (H10C) pojal svou trasu celkem turisticky a na některých křižovatkách si trénoval všechny možné směry dalšího postupu. Nicméně vzhledem k malé účasti borců z Hanácké oblasti si v rámci Hanáků odvezl pěknou zlatou medaili – gratulujeme.
Pokud se týká našich lepších poloviček, tak Jitka (D35) se rozhodně neztratila a s 35. místem z 54 závodnic byla spokojená. U Lucky (D45) bylo vidět, že se po zimě ještě rozkoukává, a že 49 závodnic se přece jen rozkoukalo o něco rychleji ;-).
Výkon maskulinní části výpravy byl řekněme rozporuplný – Víťa Kupilík (H14) nebyl s časem větším, než dvojnásobek času vítěze rozhodně spokojen a už po doběhu studoval své chyby, aby je příště neopakoval.
Borci v H16 Pavel Navrátil, Vojta Macek a Kvido Šneider potvrdili, že to mají v rámci oddílu nastejno a vyplnili střed výsledkové listiny (11., 13. a 14 z 24) se ztrátou 10 až 16 minut na vítěze. Pro Pavla Navrátila to znamenalo bronzovou medaili v rámci Hanáků.
Martin Štoudek (H18) je známý svým rozvážným přístupem k běhu a vzhledem k počtu závodníků v kategorii (více, než tři) se tentokrát rozhodl o medailovou příčku nebojovat ;-).
Víťa Khýn a Milan Seitler (H21) odjeli dříve, než se reportér vrátil z lesa, takže nevíme, jestli jsou se svým 15. resp. 22. místem z 45 závodníků spokojeni.
Martin Navrátil (H35) neměl tentokrát ve své kategorii žádného oddílového soupeře, a tak už možná i s vidinou odpolední grilovačky, nešel úplně ideální trasou a optimální rychlostí (54./61).
Mocně obsazená kategorie H45 (naši nejlepší borci) už do výsledků žádné překvapení nevnesla. Radek Pavlík standardně v první desítce, Karel Macek mezi třetinou a polovinou startovního pole a Mirek Šneider, známý svou pečlivostí při milimetrovém dohledávání kontrol, které jej bohužel celkem výrazně zdržuje od závodění, v závěru startovního pole.

Share "Valchov (krátká)" via

Více v rubrice Nezařazené
Lis 8, 11 měsíců zpět

Valná hromada

V souladu se stanovami svolává Rada klubu valnou hromadu, která se uskuteční v sobotu 3. prosince od 14:30 v Zábřehu. Celá pozvánka, která obsahuje také navržený program jednání, byla všem členům zaslána e-mailem. Hlasovací a vole…

Více..   Komentář jsou zakázány
Srp 31, 1 rokem zpět

Nábor nových členů

Klub orientačního běhu Magnus Orienteering z.s. příjímá během celého roku do svých řad nové zájemce o orientační běh ze Zábřeha a okolí. Pro děti a mládež do 18 let je možné ve školním roce 2022/23 začít s OB prostřednic…

Více..   Komentář jsou zakázány
Kvě 3, 1 rokem zpět

Valchov (krátká)

Hned po Velikonocích se konal jeden závod zařazený hned do sedmi soutěží pořádaný KOBkoněm ve Valchově u Boskovic. Byť se první dvojzávod v Kovalovicích konal už před měsícem, pro některé byl až toto první závod sezóny – r…

Více..   Komentář jsou zakázány
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com