Lis 5, 3 roky zpět

Ve Strupšíně se mnoho událo

napsal(a) Petr Horvát, přečteno: 1809x

Sobota 3. listopadu byla pro náš klub významným dnem. Na programu bylo pořádání, závodění, zakončení sezony i volební Valná hromada. Vše se konalo ve Strupšíně, nedaleko Zábřeha.

Uspořádali jsme 7. závod Hanáckého podzimního žebříčku, jednalo se o krátkou trať. Závod organizačně zajišťoval ředitel Martin Navrátil, tratě postavil Petr Horvát a na dodržení pravidel dohlížel náčelník Víťa Khýn ve funkci hlavního rozhodčího. Při závodě panovalo podzimní dušičkové počasí – nízká oblačnost s mrholením. Díky relativně vysoké teplotě a absenci větru se však nedalo hovořit o špatném počasí. Závod mírně znepříjemňovaly delší vzdálenosti, které bylo třeba ujít, či kůrovcová kalamita, které se však tratě z větší části dokázaly vyhnout. Myslím, že jsme zvládli připravit pěkný závod, při kterém díky všem pořadatelům organizačně vše klapalo, a to soudím na základě pozitivních reakcí účastníků. Žádné negativní reakce jsem nezachytil, jen se řadě závodníků moc nezamlouval doběh do kopce po fyzicky náročném závěru tratí … závod běželo téměř 300 závodníků převážně z naší oblasti, dorazili však i závodníci z jiných koutů republiky České, Slovenské či z USA.

Někteří naši členové se závodu zúčastnili i v roli závodníků. Zdeňka Pazderníková ztratila na postupu na druhou kontrolu v D12C přes 7 minut, což ji odsunulo až na 12. místo. Marušce Navrátilové se podařilo trať D14C odběhnout bez větších chyb, na sběrce tak byla na děleném druhém místě – fyzický doběh jí bohužel nesedl a pozici ztratila, přesto třetí místo je nádherný výsledek! Daniela Šneiderová dostala téměř pět minut na pětce v hustníku, přesto v závěru bojovala o bednu, nakonec jí i přes vyhraný doběh chybělo na třetí pět vteřin a musela se tak spokojit v D16C s bramborou. V H12C se naši kluci seřadili na 4.-7. místě: Ondra Sekanina (který byl na předsběrce dokonce třetí, v závěru však dost ztratil, zřejmě fyzicky), Pavel Navrátil (o třetí místo přišel na stejné kontrole jako chybovala Zdeňka), Vojta Macek a Kvido Šneider (už měli větší ztrátu). David Kobylka doběhl 7. v H14C. V ženách zvítězila Lucka Staňková, na trati nedělala žádné větší chyby, díky čemuž si dokázala vybudovat téměř dvouminutový náskok. Úvod se nevydařil Radkovi Pavlíkovi v H45C, na prvních čtyřech kontrolách nabral ztrátu více než čtyř minut, poté sice téměř dvě minuty stáhl, nicméně to stačilo “jen” na 4. místo. Výsledky najdete zde.

Odpoledne následovalo symbolické zakončení sezony ve formě fotoorienťáku. Během půlhodiny hledalo šest týmů po Strupšíně kontroly většinou podle fotek, důležité bylo najít co nejvíce kontrol mezi prvními. Souboje byly neskutečně tvrdé a pořadí v cíli neskutečně těsné. Slavně nakonec zvítězila čtveřice Kvido Šneider, Maruška Navrátilová, Daniela Šneiderová a Petr Horvát.

Na úvod Valné hromady proběhlo zhodnocení sezony a vyhlášení nejlepších sportovců klubu. Nejlepším v mladším žactvu byla Zdeňka Pazderníková, ve starším žactvu Maruška Navrátilová, nejlepším mužem se stal Marek Minář, nejlepší ženou Klára Bořilová (Vozdová) a jako nejlepší veterán byl vyhlášen Radek Pavlík. Letos byla udělena i cena za skvělého pořadatele, kterým se stal Martin Štoudek, který i přesto, že je letos ještě žákem, např. dokázal úspěšně velet na startu při finálové sérii letošního SP.

Důležitým bodem Valné hromady byla volba do Rady klubu. Tentokrát se schválilo, že se bude volit pětičlenná rada. Kandidátů se nakonec objevilo značné množství. Zvolen byl Jarda Strachota, Martin Navrátil, David Aleš, Víťa Khýn a Radek Pavlík. Rada poté ze svého středu zvolila za náčelníka klubu Radka Pavlíka, jeho zástupcem je David Aleš. Byl oznámen záměr zanesení několika úprav do organizačního řádu, který by měl být k dispozici v prosinci.

Share "Ve Strupšíně se mnoho událo" via

Více v rubrice Klub
Zář 29, 1 rokem zpět

Blátivá neděle

V neděli 27. 9. 2020 se nevelká část našeho oddílu vydala do Jakubčovic u Opavy, kde se konal závod žebříčku HO, klasika. K této hrstce odvážlivců jsme patřili my – Šneiderovi a Radek. Po skoro 2 kilometrové a velmi blátivé ces…

Více..   Komentář jsou zakázány
Zář 28, 1 rokem zpět

Velmi kopcovitá klasika

Na Veteraniádu ČR na královské = klasické trati se nás vypravilo sedm. Tentokrát se tento závod konal v netradičním formátu, neběžela se kvalifikace, ale rovnou finále. Brněnští pořadatelé připravili fyzicky velmi náročné trat…

Více..   Komentář jsou zakázány
Zář 28, 1 rokem zpět

Šternberská hvězda

V sobotu 19.9. jsme se zúčastnili závodu Šternberská hvězda 2020 v Lipině u Šternberka. Dopoledne se konal závod na krátké trati a odpoledne mistrovství oblasti štafet. Dařilo se nám (tedy některým) dopoledne i odpoledne. V závodě …

Více..   Komentář jsou zakázány
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com