Dub 19, 9 roky zpět

Veľkonočné sústredko

napsal(a) Rastislav Oľhava, přečteno: 2571x

ŠTVRTOK (by Maťo&Rasťo):
Tohtoročné Veľkonočné sústredko sme odštartovali tréningom sudá-lichá. Stretli sme sa medzi obcami Sŕní pri Českej Lípe a Zahrádkami. Sprevádzalo nás pekné jarné počasie a priam ideálna bežecká teplota. Po krátkom čakaní na posledného člena, Kolíka, sme sa vybrali na štart a postupne do lesa. Les nás čakal príjemný a priam lákal k rýchlemu behu. Ihličnatý les, mäkulinko pod nohami, zopár vačších či menších šutríkov, jednoducho terén, ktorý ulahodí každému orienťákovi. Tento tréning sme nebežali na SI-čka, tak výsledky z neho nečakajte.
Na nočný tréning sme vyrazili už v plnom zložení, keď dorazilo auto po osi Brno-Praha a to ešte nikto nevedel, že prinieslo čiernych koňov nočáku. Cestou na štart sme sa rozcvičili kvalitnou naháňačkou a odštartovali do kytlických hustníkov. Áno, boli tam aj skalky a lúčky, ale práve hustníky sa v tme tmúcej najviac vyrývali do pamäte. Papierový favorit Mára doplatil na lúčku v hustníku, keď ju netrafil ani po cca piatom nabehnutí, tréning vypustil, za čo dostal test v podobe ranného zberu. Z nástrahami sa najlepšie vyrovnal Vovo, ktorý čo kontrola, to jeden obehnutý pretekár. V ďalších kategóriach zvíťazili Hanka F. a Klára.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PIATOK (by Rasťo&Mára):
Počasie je naozaj mrazivé. Čakajú nás mapové okruhy. Tesne pred štartom začalo dokonca snežiť. Pravá orienťácka atmosféra. Skalky! Bažinky? A orosení pretekári… Šesť okruhov v dĺžke 600-800m pred nami, je čas vyraziť. Ako to už býva, rozhodovalo správne zladenie vysokého tempa a mapa vždy pod kontrolou. Mára si napravil reputáciu zo včera, keď zvíťazil na štyroch okruhoch, zvyšné obehol najrýchlejšie Vovo.

Po vydatném obědě jsme se vydali na další kvalitní trénink. Tentokrát připravil Štěpán hezkou trať. Běželo se na mapě Wenzelova vřesina, na které chybělo pár barev. Kategorie elity měla na mapě pouze vrstevnice a jejich trať měřila 5,9 km s převýšením okolo 360m. Elitní borci se s touto tratí vypořádali něco málo pod 50 minut. Pro kategorii A Štěpán připravil mapu s vrstevnicemi a skálami. S délkou 4,8km a převýšením 230m se holky a pár borců vypořádali s časy okolo 50 minut. Kategorie B měla na mapě vrstevnice, skály a potoky. Délka jejich tratě byla 3,7km s převýšením 165m. Holky se s tratí poprali dobře a jejich časy sahaly pod 45 minut. Počasí nám tentokrát přálo na rozdíl od ranního tréninku. Závodníci si z tréninku odnesli nejen unavené nohy, ale i plno zážitků a cenných zkušeností.

OLYMPUS DIGITAL CAMERASOBOTA (by Mára&Hanka):
Sobotní dopoledne patřilo hromadnému startu. Tratě připravil Navra, a aby to neměl tak jednoduché, tak si roznesl i všechny kontroly. Trénink se konal na mapě Chřibská, kde je plno skal a samozřejmě krutých kopců. Délky : kategorie E – 5,7km, kategorie A – 4,9km, kategorie B – 2,8km. Za teplého a slunečného počasí se vystartovalo v 10:30. V kategorii elity se na čelo po nezdařené první kontrole dostali hned 4 závodníci (Mára, Vovo, Peťa, Maťo). Mára s Vovem však dokázali tuhle čtveřici na 13. kontrole roztrhat. Nejzáludnější postup ale následoval na 14. kontrolu, kde vše rozhodlo. Vovo zvolil postup rovně a Mára si vybral dlouho obíhačku. Na kontrolu ale přiběhli oba společně. Následovaly dva poslední postupy do prudkého kopce. V nich měl více sil Mára a doběhl první asi 30 vteřin před Vovem. Tento trénink samozřejmě hodně bolel. Následoval oběd a téměř všichni se účastníci ulehli do postelí a regenerovali před další fází.

Na odpolední trénink jsme museli dojet auty asi 20km od našeho dvouhvězdičkového hotelu Kovošrot. V plánu byl technický tréning, had kontrol, při kterém jsme se měli zaměřit na plynulost, přesnost a správné směry odběhů od kontrol. Trochu ironické, že na start jsme (pod vedením Navry) vyrazili přesně na opačnou stranu. Netrvalo však dlouho, Navra chytil správný směr a už jsme šli správnou cestou. V naší početné skupině chyběl Víťa, takže se nekonala ani tradiční rozcvička, s kterou on velmi rád zahajoval trénink. Dostali jsme pár pokynů a začali startovat. Tentokrát byly pouze dvě kategorie – A, E, přičemž se startovním intervalem 2 minuty jsme startovali celých 46 minut. Hlavní zábavou bylo pozorování startujících, jelikož všichni museli před zraky ostatních vylézt nejbližší kopec. Zajímavé kreace předváděl i Vovo, který svými činy připomínal opici šplhající po kmenu stromu. Posledním startujícím dlouhou chvíli krátil Víťa, který jim dával užitečné rady i s názornou ukázkou techniky přeskoků potoků a následně čistých suchých bot. Jak jsme se těšili na suché bažiny! První část tratě byla postavená ve spoustě malých, ale místy prudkých kopečků, zpestřených skalkami a terénními útvary. Poté jsme vběhli do nám známějšího terénu – samý podrost a bažiny. Jak jsme se bohužel přesvědčili, bažiny byly vyschlé pouze místy a překonávání širokého zabahněného vodního příkopu se nevyhnul snad nikdo. Ačkoli nás po dopoledním tréninku bolely nohy, všichni se snažili doběhnut co nejrychleji (samozřejmě s ohledem na přesnost, plynulost,…). Zkrátka, večeře v podobě jahodových knedlíků je dobrá motivace!

NEDEĽA (by Vovo&Zuzka):
Čekal nás trénink ze všech nejdůležitější a to krátká trať, middle – chcete-li. Na snídani jsme od velkého šéfa obdrželi instrukce jako na vrcholový závod sezóny, nasoukali se do aut a vyrazili směr Sosnová. Včerejší had kontrol konal se na západní straně silnice, dnes jsme zamířili na stranu druhou, na mapu jménem Lískovec. Už od pohledu bylo jasné, že trénink nám přinese očekávané potěšení. Pískovcové skály, k nim patřící rychlý borovicový les a kopce nečítající příliš mnoho vrstevnic. Na startu byla cítit zdravá rivalská atmosféra, každý se pekelně soustředil na nadcházející vrcholovou trať, byly zde k vidění ionťáky, gely, startovní čísla a nechyběly ani toiky. Při „závodě“ bylo nutné vychytat správný okamžik ke sprintování po pěšinkách, ale také bylo dobré odhadnout, kdy je čas brzdit a začít koukat po kontrolách ukrytých mezi skálami. Zvlášť výživné byly ty v hustnících, kde někteří nechávali cenné sekundy, někdy i minuty. V rámci výklusu jsme posbírali kontroly a uháněli na oběd. Vesnička Pihel, Červený rybník. Příliš mnoho stupňů jeho voda nečítala, ale v tomto krásném počasí bylo těžké odolat. V kategorii E byl opět nejlepší Mára, v kategorii A Duško a v kategorii B Hanka Fukalová.

DSCF1959Na nedělní odpoledne byly naplánovány pro účastníky velikonočního soustředění dvoučlenné americké štafety, kde každý běží 2 úseky. Kvůli únavě všech závodníků z předchozích tréninků se běžely sprintové štafety ve čtyřech. Touto změnou trenéři docílili krásné závodní atmosféry a vyburcovali běžce k velké rivalitě. Nejprve finišmani museli jít postavit kontroly, bohužel ne všichni byli s roznosem úspěšní. Po dlouhém čekání na Navru, který přišel o veškeré pokyny k závodu, se vrátil se špatnou zprávou. Třetí kontrola nemůže být postavena z důvodu pavích námluv. Problém byl vyřešen zrušením kontroly. Po řádném rozklusání a připravení se mohlo začít startovat. Štafety byly napínavé do posledního konce. Celou dobu vedl tým číslo 6, ale brzy bylo zjištěno, že druhý úsek neoběhl všechny kontroly. Do vedení se tedy dostala štafeta č. 2 ve složení: Hanka Horvátová, Martin Chmelař, Magda Hrabošová a Petr Horvát, která si udržela náskok a skončila na prvním místě. Tratě byly velmi vydařené, běhalo se okolo děčínského zámku a v přilehlém parku, kde se v roce 2012 konalo Mistrovství ČR ve sprintu. Nakonec se všem štafety líbily a neminula je ani sladká odměna v podobě zmrzliny z místní cukrárny.

Výsedky, medzičasy a mapy z jednotlivých tréningov nájdete tu.

PONDĚLÍ(by Cmelda)
Poslední den soustředění začal pro naše děvčata rychlým probuzením v podobě hrnku vody do tváře a také lehkým pohlazením velikonoční pomlázkou. Na programu byl chameleon, což je trénink na mapě v níž chybi pokaždé nějaké důležité informace. Konkrétně: v první části byli na mapě jen kameny, kupky a jamy, následoval pruh, výrazné stromy a vrstevnicovka. Na někom se projevila únava, někdo se naopak pořádně rozběhl. Byla to taková chutná třešnička na dortu celého soustředění.
Tímto dekujeme za přípravu soustředění Navrovi, Aljošovi, Štěpánovi, Roumanovi a taky nemůžeme zapomenou na pana Khoně.

Share "Veľkonočné sústredko" via

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com